چطور حجم عکس را بدون افت کیفیت کاهش دهیم؟

شیما تیموری
شیما تیموری
15:30، 1399/10/15
چطور حجم عکس را بدون افت کیفیت کاهش دهیم؟
1 رای    میانگین 5/5
لطفا شما هم امتیاز بدهید!

چطور حجم عکس را بدون افت کیفیت کاهش دهیم؟


دنبال راهی برای کم کردن حجم عکس برای آپلود در وبسایت هستید و از آن طرف هم نمی‌خواهید کیفیت عکس‌تان افت کند؟ راهش را به شما می‌گوییم. راهی سریع و مطمئن که هم حجم تصویر را کم می‌کنید و هم به کیفیتش صدمه‌ای نمی‌زند. در آموزش ویدئویی، اپول به شما می‌گوید که چطور حجم تصاویرتان را کم کنید.

چرا باید حجم عکس را کم کنیم؟

اگر وبسایت دارید یا به عنوان کارشناس تولید محتوا و سئو فعالیت می‌کنید، می‌دانید که تصاویر آپلود شده روی سرعت سایت شما تاثیر می‌گذارد. با کاهش سرعت لودینگ سایت، میزان کیفیت کلی سایت شما و تعداد بازدیدکننده هم کم می‌شود. چرا؟ چون بازدیدکنندگان صفحات شما، حوصله ندارند که صبر کنند تا تصاویر سایت لود شود. از طرف دیگر، نرخ پرش (Bounce rate) افزایش می‌یابد و این از کابوس‌های یک سئوکار هم هست.

حداقل 4 ثانیه وقت دارید که کاربر را در سایت خود نگه دارید، وگرنه او را از دست خواهید داد. کندی سرعت سایت مساویست با از دست دادن تعداد زیادی کاربر و افت سئو.


به جز فشرده‌سازی فایل‌ها و استفاده از کش (cache)، باید از فشرده‌سازی تصاویر یا کم کردن حجم‌شان هم استفاده کنید. اما مشکلی که در این زمینه هست، افت کیفیت تصویر است. پس چاره چیست؟ استفاده از ابزارهایی که در کنار کاهش حجم تصویر، کیفیتش را هم حفظ کند.

دانلود ویدیو از آپاراتچطور حجم عکس را کاهش دهیم؟

Tinyjpg: پاندایی که تصاویر را فشرده می‌کند

بهترین ابزار آنلاینی که حجم تصاویر را بدون افت کیفیت کاهش می‌دهد، سایت Tinyjpg است. طریقه‌ی کار با این سایت خیلی راحت است. فقط کافی است تصاویر موردنظرتان را در آن آپلود کنید و بعد منتظر بمانید تا tinyjpg آن را بهینه کند. کاهش حجم تصاویر (JPG و PNG) با tinyjpg تا 70% هم می‌رسد، بدون اینکه کیفیتشان از بین برود. این نکته را هم یادتان باشد که تعداد تصاویری که به صورت همزمان می‌توانید در tinyjpg آپلود کنید، 20 عدد است.

شیما تیموری
شیما تیموری

شیما یه عالمه باستانشناسی خونده. منتها بیشترین حفاری که کرده درون خودش بوده. یعنی مرتب تلاش می‌کنه همه زوایای پنهان و جالب وجودش رو کشف و دنبال کنه. به طور کلی اون عشق وافری به دنبال کردن و پیدا کردن داره.
شیما تو ادوردز - به قول گزارشگرهای کشتی- برای خودش صاحب سبکه و ضمناً دست به قلم خوبی هم داره...

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت منتوریکس مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

ما نظرات و سوالات شما را با دقت می‌خوانیم و پاسخ می‌دهیم
نظرات تعداد کاراکترهای باقی مانده: 300
انصراف