5 دوره برای یادگیری دیجیتال مارکتینگ {رایگان و سریع}

ساسان سلوتی
ساسان سلوتی
08:41، 1400/03/10
5 دوره برای یادگیری دیجیتال مارکتینگ {رایگان و سریع}
1 رای    میانگین 5/5
لطفا شما هم امتیاز بدهید!

5 دوره برای یادگیری دیجیتال مارکتینگ {رایگان و سریع}


دورانی که در کارآموزی یا دوره آموزشی صفر تا صد کار را یاد می‌گرفتید و حرفه‌ای می‌شدید، گذشت. شغل‌های وابسته به تکنولوژی مثل دیجیتال مارکتینگ، مدام در حال تغییر و آپدیت‌شدن هستند. برای جا نماندن از این قطار باید همیشه در جست‌وجوی تازه‌ترین اطلاعات باشید. اگر دنبال منابعی برای آموختن و به‌روزرسانی دانش دیجیتال مارکتینگ خود می‌گردید، این شما و این هم ۵ دوره رایگان برای یادگیری دیجیتال مارکتینگ به همراه مدرک معتبر:

دانلود ویدیو از آپارات5 دوره رایگان دیجیتال مارکتینگ

۱. گاراژ گوگل ‌ Google Garage

گاراژ دیجیتال یک برنامه عام‌المنفعه از طرف گوگل است که مهارت‌های دیجیتال مارکتینگ را به صورت رایگان از طریق یک پلتفرم آموزش آنلاین ارائه می‌دهد. اگر دوره‌های آموزشی را کامل طی کنید، یک مدرک تاییدشده توسط گوگل و IAB اروپا هم به شما داده می‌شود. گذراندن این دوره‌ها در گاراژ گوگل، شما را دیجیتال مارکتر نمی‌کند اما با مفاهیم و اصول دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی آنلاین آشنا می‌شوید. حتی اگر چند صباحی، سابقه کار دیجیتال مارکتینگ دارید، باز هم توصیه می‌کنیم برای تسلط بیشتر، این دوره‌ها را از دست ندهید.

۲. آکادمی آنالیتیکس ‌  Analytics Academy

آکادمی آنالیتیکس به شما کمک می‌کند تا با ابزارهای به‌روز اندازه‌گیری و تحلیل داده گوگل آشنا شوید و با جمع‌آوری و آنالیز هوشمند داده‌ها، کسب‌وکار خود را توسعه دهید. اگر عشق تحلیل داده هستید و دنبال ترفندهای ساده و جذاب می‌گردید، آکادمی آنالیتیکس ۴ دوره در ۴ سطح، به صورت زیر ارائه می‌کند:

گوگل آنالیتیکس برای مبتدیان ‌ Google Analytics for Beginners

در این سطح اصول اساسی گوگل آنالیتیکس از جمله نحوه ساخت حساب کاربری، اجرای کد رهگیری، تجزیه‌وتحلیل گزارش‌های پایه‌ای و هدف‌گذاری و پیگیری کمپین را می‌آموزید.

دوره دیجیتال مارکتینگ

گوگل آنالیتیکس پیشرفته ‌ Advanced Google Analytics

در این سطح، با جمع‌آوری، پردازش و سازمان‌دهی داده‌ها آشنا می‌شوید. علاوه‌بر آن، درباره ابزارهای تحلیل پیچیده و بازاریابی، اطلاعات کسب‌ می‌کنید.

گوگل آنالیتیکس برای کاربران قدرتمند ‌ Google Analytics for Power Users

بعد از گذراندن ۲ سطح قبلی و آشنایی با مباحث پایه‌ای، گذراندن این سطح به شما کمک می‌کند تا تجزیه‌وتحلیل را به صورت عملی یاد بگیرید و تمرین کنید.

شروع کار با گوگل آنالیتیکس ۳۶۰ ‌ Getting Started With Google Analytics 360

درباره ویژگی‌های قدرتمند گوگل آنالیتیکس ۳۶۰ اطلاعات کسب می‌کنید و متوجه می‌شوید چگونه می‌توانید با ادغام BigQuery، محصولات Google Marketing Platform و Google Ad Manager چشم‌اندازی برای توسعه کسب‌وکار خود متصور شوید.

اگر دوست دارید این دوره را به زبان فارسی ببینید حتما سری به دوره گوگل آنالیتیکس منتوریکس بزنید. دوره‌ی گوگل آنالیتیکس مقدماتی گوگل توسط دیجیتال مارکترهای ارشد منتوریکس ترجمه و دوبله شده است. با گذراندن این دوره می‌توانید به‌راحتی مدرک گوگل را بگیرید.

۳. CRO Conversion Rate Optimization

دیجیتال مارکترها، متخصصان بهینه‌سازی، کارشناسان تجزیه‌وتحلیل و تمام افرادی که دنبال افزایش سود کسب‌وکار آنلاین خود هستند به گذراندن یک دوره بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) حتما نیاز دارند. شرکت در دوره و دریافت مدرک آن، به هیچ پیش‌نیاز خاصی نیاز ندارد. اما شرکت‌کنندگان باید دانش کافی درباره اینترنت و نرم‌افزارهای مایکروسافت آفیس داشته باشند.

برای شرکت در این دوره روی این لینک کلیک کنید.

۴. گوگل ادز اسکیل‌شاپ ‌ Google ads Skillshop

گوگل اسکیل‌شاپ، مقر اصلی تمام دوره‌های آموزش آنلاینی است که توسط کارشناسان و متخصصان محصولات گوگل ارائه می‌شود. چه یک فرد مبتدی باشید که دنبال برداشتن اولین قدم‌های دیجیتال مارکتینگ است و چه یک دیجیتال مارکتر باتجربه که قصد ارتقای مهارت‌های خود را دارد، آنچه که دنبالش هستید را در اسکیل‌شاپ خواهید یافت. همچنین می‌توانید دانش خود را در تبلیغات نمایشی گوگل و تبلیغات خرید، افزایش دهید. ضمناً اگر روزی خواستید در تبلیغات گوگل پارتنر شوید، مدرک این دوره‌ها حسابی به کارتان می‌آید.

5 دوره دیجیتال مارکتینگ

۵. گوگل تگ منیجر ‌ Google Tag Manager

مدیریت همزمان چندین تگ آنالیز و بازاریابی برای سایت، می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. تگ‌های اضافه یا نادرست، اندازه‌گیری داده را با خطا مواجه کرده و عملکرد سایت را کاهش می‌دهند. در این دوره‌ها، می‌آموزید که چگونه گوگل‌ تگ منیجر، می‌تواند روند اجرا و مدیریت تگ‌ها را برای بازاریابان، تحلیلگران و توسعه‌دهندگان ساده کند. اگر دوست دارید روی اصول سئو سایت تمرکز کنید و با کد زدن هم آشنایی دارید، این دوره فرصتی عالی برای ارتقای دانش شماست.

اگر گذارندن دوره به زبان انگلیسی برای‌تان سخت است، پیشنهاد می‌کنیم در دوره گوگل تگ منیجر منتوریکس شرکت کنید.

مزایای دوره‌های رایگان گوگل

شرکت در این دوره‌ها و دریافت مدرک به کارفرما نشان می‌دهد که شما درک درستی از مفاهیم بازاریابی دیجیتال دارید. همچنین می‌توانید گواهینامه را به رزومه بیفزایید یا در پروفایل لینکدین خود بارگذاری کنید. گذراندن این دوره‌ها شانس شما را برای پیدا کردن شغل بهتر و افزایش درآمد، بیشتر می‌کند.

شما چطور؟ اگر تجربه‌ی شرکت در دوره‌ای را داشتید، خوشحال می‌شویم آن را با ما به اشتراک بگذارید.

ساسان سلوتی
ساسان سلوتی

ایدئولوژی اصلی ساسان اینه تا اونجایی که می‌تونه به کنجکاوی‌هاش پاسخ مثبت بده. برای همین، کارها و علایق جورواجوری رو دنبال می‌کنه؛ مثلاً: غواصی، دوچرخه‌سواری، یوگا، گیاه‌شناسی، عکاسی ماکرو و... تو کار هم همین طور بوده: از مدیر فروش بازاریابی تا منابع انسانی، دیجیتال مارکتینگ و تدریس...

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت منتوریکس مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

ما نظرات و سوالات شما را با دقت می‌خوانیم و پاسخ می‌دهیم
نظرات تعداد کاراکترهای باقی مانده: 300
انصراف