دربــاره منتـوریکس

بنیان‌گذاران

ساسان سلوتی
ایدئولوژی اصلی ساسان اینه تا اونجایی که می‌تونه به کنجکاوی‌هاش پاسخ مثبت بده. برای همین، کارها و علایق جورواجوری رو دنبال می‌کنه؛ مثلاً: غواصی، دوچرخه‌سواری، یوگا، گیاه‌شناسی، عکاسی ماکرو و... تو کار هم همین طور بوده: از مدیر فروش بازاریابی تا منابع انسانی (خودش اصرار داره این مورد کم بود)، دیجیتال مارکتینگ و تدریس. پرداختن به مشاوره رو به همین سبب جدی‌تر از همه کارها دنبال کرده. چون معتقده تو هر سازمان جدید یه چیزی تازه برای یاد گرفتن هست. بزرگترین دستاورد زندگی‌اش رو همین انباشت تجارب و همینطور کتاب بیابانگردی در ایران می‌دونه که به اتفاق همسرش نوشته.
ساسان می‎گه: «هیچی انرژی‌بخش‌تر از این نیست که کسب و کارها و تیم‌های کاری پا بگیرند و یا سر کلاس بتونم اونچه بلدم رو خوب منتقل کنم.»
ساسان از خوندن کتاب‌های جورواجور هم لذت می‌بره و بالعکس از درس خوندن خوشش نمیاد و به یه DBA (که نیازی نبوده براش درس بخونه) بسنده کرده.

تیـم منتـوریکس

روی عکس‌‌ها کلیک کنید تا ببینید کیستند و چه علایقی دارند.
حسین مسافر
اپول
شیما
نهال ظاهری
سینا یوسفی
محمد نکل
فاطمه بهروزفخر
سحر محمدی
صدف صبوری
سینا مسافر
محمد بابایی
الیکا گلریز
نسیم قاضی
خاطره سرایی
فاطمه آگاهی
علیرضا نظری
طاهره شهبازی
مهدی شهبازی
حسین مسافر
حسین مسافر
منتور رشد
حسین، هری‌پاتر منتوریکسه؛ به غیر از شباهت ظاهری، کارهایش هم شبیه شعبده‌بازیه؛ اون می‌تونه در دریای داده‌های مغشوش شیرجه بزنه و در آخر با یه گوگل شیت جادویی از شاخص‌ها و تحلیل‌هایی مثل LTVو Financial Projection و... بیرون بیاد. حسین چند تا استارتاپ داشته و به جز مارکتینگ کوله‌باری از تجربه تو مدیریت محصول و تحلیل فرآیند داره.
هیچ چیز به اندازه کنجکاوی‌های لایتناهی و اهدافِ چالشی، حسین رو سرحال نمیاره. می‌تونه یه بازی ساده رو به یه رقابت تمام‌عیار تبدیل کنه و عاشق اول شدنه و به طرز خیره‌کننده‌‌ای هم در این کار موفقه: از رتبه 1 کنکور ارشد مدیریت بگیر تا دکترای سیستم‌های اطلاعاتی از دانشگاه تهران و استارتاپ برگزیده ایران تو مسابقات جهانی Seedstars.
حسین صبح‌ها در کار رشد و استارت‌آپه و تا پاسی از شب مقاله‌های علمی می‌نویسه و تو کنفرانس‌های مهم بین‌المللی ارائه می‌ده و داوری می‌کنه؛ چیزای جدید یاد می‌گیره؛ شیفته خوش‌نویسیه و شیوه امیرخانی رو عاشقانه دوست داره.
اپول
اپول اسدی
مدرس
اپول از اون مَلغمه‌های عجیب و غریبه. خودش این عجیب بودن رو دوست داره. اسمِ عجیب و علایق عجیبی که به راحتی رویش نمی‌شه به دیگران بگه. ضمنا اپول مبتلا به سندروم "دل بی‌قرار داریم ما" هم هست. یعنی چند زبان بلده، چند تا ساز می‌زنه و چند تا رشته هم خونده. با این حال وقتی درباره معماری و رقصِ معاصر حرف می‌زنه، مثل طرفداران دو آتیشه ملوان انزلی رگ غیرتش به جوش می‌آد.
با این که تنبلی عمیقی در خونش وجود داره، صبح زود به باشگاه می‌ره و حرکات محیرالعقول ورزشی انجام می‌ده و بلافاصله اونا رو استوری می‌کنه. اون یکی از بهترین مدیران محتوا و دیجیتال مارکتینگه و تخصصش اینه که تیم‌های درجه 1 بسازه.
شیما
شیما تیموری
مدرس
شیما یه عالمه باستانشناسی خونده. منتها بیشترین حفاری که کرده درون خودش بوده. یعنی مرتب تلاش می‌کنه همه زوایای پنهان و جالب وجودش رو کشف و دنبال کنه. به طور کلی اون عشق وافری به دنبال کردن و پیدا کردن داره. یعنی به ندرت می‌شه از شبکه‌های اجتماعی چیزی بهش نشون بدی که ندیده باشه یا تو دیجیتال مارکتینگ سرنخی پیدا کنه و دنبالش نکنه.
شیما تو ادوردز - به قول گزارشگرهای کشتی- برای خودش صاحب سبکه و ضمناً دست به قلم خوبی هم داره و همین طور که تو صندلی‌اش تا انتها فرو رفته (در حقیقت یه جورایی غرق شده) می‌تونه ساعت‌ها بنویسه.
نهال ظاهری
نهال ظاهری
کارشناس سئو
جذاب‌ترین خصیصه‌‌ی نهال، تسلی‌بخش بودنش است. با او که صحبت می‌کنی، به همان آرامشی می‌رسی که یک نفر به روی کاناپه روانکاوی به کاتارسیس رسیده، و این برای اطرافیانش یک جور موهبت بزرگ است. البته در کنار این آرامش، یک نوع شیطنت پنهانی و خیال‌پردازی رویایی در وجودش تنوره می‌کشد؛ چیزی شبیه آن‌شرلی.
نهال عاشق سفر، یادگیری و پوشیدن لباس‌های رنگارنگ است. او ارشد روانشناسی خوانده و در کار شبکه‌های اجتماعی، مدیریت محتوا و سئو چیره دست است و در کنار این کارها، نقش هماهنگ‌کننده را به صورت حرفه‌ای و مسئولانه اجرا می‌کند.
سینا یوسفی
سینا یوسفی
کارشناس تولید محتوا
سینا یک فیلم‌بین و کتاب‌خوان حرفه‌ای‌ست. دوست دارد خودش را جای شخصیت‌های فیلم و کتاب بگذارد و زندگی آن‌ها را هم تجربه کند. هدف اصلی سینا کمک به همه‌ست. در هر کاری که بتواند کمکی کند، سریعاً حاضر می‌شود. عاشق دسته‌بندی کردن است و می‌تواند اتاقی که شتر با بارش توی آن گم می‌شود را، در عرض چند ساعت مرتب کند. نوشتن را خیلی دوست دارد و از وقتی که یادش می‌آید دست به قلم است. آشپزی‌اش به گفته خودش خوب است اما هنوز کسی از غذاهایش امتحان نکرده.
محمد نکل
محمد نکل
تدوینگر
محمد تدوین‌گر و فیلمبردار تیم است و برای خودش فیلمی در ژانر درام-کمدی محسوب می‌شود. هیچ کس در نگاه اول درنخواهد یافت که پشت آن چهره با آن سیبیل‌های از بناگوش دررفته‌اش چه طنز نهفته است. نَکَل قهرمان قصه‌پردازی خلاقانه است. او می‌تواند افسردگی تیم را با روایت‌هایی از سربازی و خاطرات شخصی به صورت تضمینی درمان کند.
فاطمه بهروزفخر
فاطمه بهروزفخر
ویراستار
به گفته خودش دلبسته کلمه‌ها و کوه‌هاست. در طول هفته سرش با کلمه‌ها و لذت‌بردن از آن‌ها گرم است، آخر هفته را هم به معاشرت با کوه‌ها و طبیعت می‌گذراند. البته جز کلمه‌ها و کوه‌ها علاقه‌مندی‌های زیاد دیگری هم دارد که یک فهرست بلندبالا می‌شود. مثلا عاشق فوتبال است، بوکس کار می‌کند، به مطالعه در حوزه ادیان علاقه‌مند است و برای دوستانش یادگاری‌های چوبی درست می‌کند. دوست داشت فضانورد باشد یا صاحب یک نمایشگاه ماشین، اما کاروبارش با کلمه‌هاست. می‌نویسد، ویرایش می‌کند، می‌خواند و از این‌که کاروبارش با کلمه‌هاست، روزی هزاربار احساس خوشبختی می‌کند. مشکل هکسره در نوشتار فارسی هم او را به‌شدت عصبانی می‌کند.
سحر محمدی
سحر محمدی
کارشناس محتوا و سئو
سحر معتقده جهان پر از شگفتیه و می‌شه هر لحظه با نگاه کردن به خودمون و اطراف‌مون متحیر بشیم. ما هم معتقدیم سحر پر از شگفتیه و هرجا تونسته یه سرکی کشیده، از روانشناسی گرفته تا تئاتر، تکنولوژی و حتی آسمون. پررنگ‌ترین خصیصه‌ی سحر نظم، پشتکار و متعهد بودنش به کاره؛ تا حدی که گاهی اوقات باید مانیتورش رو خاموش کنیم تا کمی استراحت کنه! سحر یه عالمه کتاب خونده، تئاتر روی صحنه برده، قلم جذابی داره و در قسمت محتوا و سئو به ما کمک می‌کنه.
صدف صبوری
صدف صبوری
کارشناس محتوا و شبکه‌های اجتماعی
صدف ارتباطات اجتماعی خونده و به علوم اجتماعی و انسان‌شناسی علاقه‌منده. عاشق نقاشی کشیدنه و دوست داره راجع‌به هنر هرچی که هست رو بدونه. صدای بدی نداره و دوست داره در آینده آواز کلاسیک رو هم در کنار بقیه علایقش دنبال کنه. کلا نمی‌تونه تک‌بعدی باشه و همیشه مشتاق یاد گرفتن چیزای جدیده. ذهنش چهارچوب نداره و می‌تونه بدون فیلتر فکر کنه و این توی تولیدمحتوا هم خیلی بهش کمک می‌کنه. خودش معتقده ذهنش بیشتر تصویرسازه و همه‌چی رو اول به شکل تصویر می‌بینه تا کلمات.
سینا مسافر
سینا مسافر
کارشناس سئو
سینا زبان خونده، یه سرکی هم توی مدیریت IT کشیده! سال‌های زیادی هم به صورت فریلنسر به ترجمه متون و دوره‌های مختلف پرداخته. سینا عاشق بازی‌های کامپیوتریه، خوره فیلم و سریاله و آهنگای پاپ خارجی رو دوست داره. بدش نمیاد هر از چند گاهی یه کتابی هم بخونه، اونم ترجیحاً از نوع رمان و ژانر علمی تخیلی. غذا خوردن هم براش یه تفریح به حساب میاد و عاشق ساندویچ خوردنه. سینا در بخش سئو و محتوا به ما کمک می‌کنه.
محمد بابایی
محمد بابایی
کارشناس سئو
محمد قبل از دنیای سئو و رقابت بر سر رتبه 1 کلمات، سخت عاشق کد زدن تو دنیای ربات‌ها بوده و تجربه زیادی در دنیای دیجیتال داره. از دید خودش آدم چند بعدیه، یه ذهن شلوغ و پر ایده و یه دنیا کار نکرده داره. از طرفی انقدر خونسرد به نظر می‌رسه که اصلا بهش نمیخوره بتونه عاشق طبیعت و سفر کوله‌گردی باشه اما سرش درد می‌کنه برای ماجراجویی در هر جا و مکانی.
الیکا گلریز
الیکا گلریز
کارشناس تولید محتوا
الیکا شخصیت مستقل و کنجکاوی داره که مصممه مسیر زندگی‌اش رو - فارغ از همه جریان‌های عمومی - انتخاب کنه. این شده که ترجیح داده از 18 سالگی بیاد و در دیجیتال مارکتینگ ماهر بشه. الیکا چند تا ساز رو مثل تنبک، گیتار و درامز رو دنبال کرده و شیفته دنیای مجازیه و یکی از رویاهاش اینه تو اینستاگرام یا تیک‌تاک یه کار اساسی بکنه.
نسیم قاضی
نسیم قاضی
کارشناس سئو
وقتی سخن از سلطان خنده‌های مهارنشدنی و سفر باشه، نام نسیم می‌درخشه. همیشه تجربیات کاری قبلی‌ش به عنوان اکانت منیجر و تجربه‌هاش با کلاینت‌های مختلف رو با ما به اشتراک می‌ذاره و با بودنش، دیگه خیالمون از بابت آخرین اخبار سئویی راحته. نسیم و Google Gemini، یک تیم دو نفره قوی برای منتوریکس‌اند.
خاطره سرایی
خاطره سرایی
کارشناس سئو
خاطره؛ دقیق و موشکافانه همه تسک‌های سئویی رو به خوبی مدیریت می‌کنه و ترسی از تجربیات تازه و چالش‌های عجیب و غریب نداره. قبلا معلم بوده و الان داره قابلیت‌ها و توانایی‌هاش رو توی سئو و دیجیتال مارکتینگ محک می‌زنه. شوق و اشتیاق خاطره در کارش، انگیزه زیادی به بقیه بچه‌ها منتقل می‌کنه و خیلی وقت‌ها، نقش موتور محرک رو برای تیم‌مون داره.
فاطمه آگاهی
فاطمه آگاهی
کارشناس سئو
خوش‌انرژی و منظم؛ خنده‌رو و پُرجنب‌وجوش… فاطمه تمام ویژگی‌های یک سئوکار حرفه‌ای و دقیق رو داره و می‌تونه در سریع‌ترین زمان ممکن روی پروژه OnBoard بشه. فاطمه در بخش Performance Marketing و گوگل ادز منتوریکس هم فعاله و به کلاینت‌ها کمک می‌کنه تا سریع‌تر رشد کنند.
علیرضا نظری
علیرضا نظری
کارشناس سئو
علیرضا توی تیم سئوی منتوریکس کار میکنه و از اونجایی که تجربه ورزش‌های رزمی و فیزیکی رو داره، می‌تونه با بدبدن‌ترین و چغرترین پروژه‌ها، گلاویز بشه. خوش‌مشرب و پُرانرژی‌ـه و می‌خواد دنیای باب‌اسفنجی رو توی آکواریوم خونگی‌ش برقرار کنه.
طاهره شهبازی‌نیا
طاهره شهبازی‌نیا
طراح UI / UX
طاهره، به آب و رنگ و خال و خط، ظاهر سایت شما رو زیبا می‌کنه. طاهره مثل همه جنوبی‌ها، خیلی خونگرم‌ـه اما به طرز باورنکردنی، همه‌ی کارهاش برای دیزاین و طراحی UI و UX سایت رو با خونسردی و آرامش خاصی انجام میده. خوش‌ذوق و هنرمنده و با ایده‌های خفن‌ش می‌تونه قالب و Theme هر سایتی رو متحول کنه.
مهدی طیبی
مهدی
توسعه دهنده وب
اگر پروژه طراحی سایت و بهینه‌سازی تکنیکال با منتوریکس داشته باشید، سر و کارتون به مهدی میفته. مهدی یک نیروی وردپرس‌کار متعهد، منظم و باهوشه که خیلی سریع می‌تونه راه‌های زیادی رو برای برطرف کردن مشکلات تکنیکال سایت پیشنهاد بده. توانایی مدیریت چند سایت با هم رو داره و بودنش، یک قوتِ قلب برای تیم طراحیه.

قصـه منتـوریکس

قصه‌ی پشت منتوریکس، شبیه این آلبوم‌هایی قدیمی است که (احتمالا در حین اثاث کشی و یا اتاق تکونی) پیدا شده. پر از عکس‌هایی است از سال 90 تا کنون که هر کدام قصه‌ای برای خودش دارند. پر از خاطرات کاری و دوستانه. قصه‌ی یه دوجین کسب و کارهایی که خیلی‌شان الان برای خودشان بزرگ شده‌اند و برخی از آن‌ها ناکام ماندند. وقتی چنین آلبوم‌هایی را ورق می‌زنید چه احساسی دارید؟ ما هم همین احساس را داریم: احساس رضایت نوستالژیک. و اکنون مشتاقیم که چند تصویر جدید ماندگار برای این آلبوم رقم بزنیم.

ارزش‌های منتـوریکس

ما در منتوریکس ارزش‌ها را قید و بندها تلقی نمی‌کنیم. این ارزش‌ها حقیقتاً حال ما را بهتر می‌کنند؛ بنابراین خودمان را برای برقراری‌شان به سختی نمی‌اندازیم و مشتاقانه آن‌ها را انجام می‌دهیم.

1. اعتماد

ما منتوریکسی‌ها به هم اعتماد داریم و مطمئنیم که کارمان را به بهترین نحو ممکن انجام می‌دهیم. این اعتماد فقط مختص افراد درون سازمان نیست، بلکه در فضای کاری با مشتریانمان هم صادق است.

2. کار گروهی

ما منتوریکسی‌ها معتقدیم کاری را درست انجام دادن بهتر از کاری را تنها انجام دادن است؛ بنابراین از کمک کردن و کمک گرفتن از یکدیگر دریغ نمی‌کنیم و نتیجه‌ی نهایی را محصول تلاش تیمی می‌دانیم.

3. احترام

ما منتوریکسی‌ها به همه‌ی افراد احترام می‌گذاریم، فارغ از عقیده و منصبشان.

4. رفاقت (صمیمت)

ایده ما این است که هم کاری که می‌کنیم را دوست داشته باشیم و هم با کسانی که کار می‌کنیم دوستانه باشیم. گاهی موفق می‌شویم که از دوستانه هم جلوتر برویم و دوستی‌های عمیق و طولانی بسازیم؛ این بهترین اتفاق است.

5. گفت‌وگو

ما معتقدیم با گفت‌وگو می‌شود گره‌ها و بن‌بست‌ها را باز کرد، از گره‌های کاری گرفته تا احساسی؛ بنابراین در منتوریکس برای همه‌ی موضوعات با هم گفت‌وگو و مشورت می‌کنیم.

6. اشتیاق به یادگیری

ما به جادوی یادگیریِ همیشگی اعتقاد داریم و دوست داریم آنچه یادگرفته‌ایم را مشتاقانه با دیگران به اشتراک بگذاریم و فروتنانه بیاموزیم.

7. سرعت

موتوی ما در منتوریکس “Run & Fix” است. ما چابکیم و چابک‌ها را دوست داریم؛ بنابراین سعی می‌کنیم تا جای ممکن فرایندی را مشمول گذر زمان یا صحبت‌های طولانی بی‌نتیجه نکنیم.

8. نظم

تمیزی و نظم در منتوریکس به فضای محیط خلاصه نمی‌شود. ما دوست داریم کارهایی که انجام می‌دهیم هم منظم و تمیز باشد. این‌که کار و محیط‌مان برق بزند حالمان را خوب می‌کند.

9. شادابی و نشاط

شادابی و نشاط (شوخی و خنده) برای ما خیلی جدی است، تا حدی که زمان‌های استراحت مشخص در طول روز داریم و سعی می‌کنیم در هر تایم یک بازی جذاب داشته باشیم.