مشــاوره دیجیتال مارکتینگ

ساسان سلوتی
من ساسان سلوتی هستم؛ کارهای چالشی و پرهیجان، در زندگی‌ام زیاد انجام داده‌ام: غواصی با کوسه‌ها، کویرنوردی اکتشافی، دوچرخه‌سواری‌، سفرهای طولانی و... اما یک کار برایم از همه جذاب‌تر بوده است: این‌که به ده‌ها سازمان‌ها کمک کرده‌ام تا سرنوشت کسب و کارشان را با دیجیتال مارکتینگ تغییر دهند.

آماده‌ام که یک سفر هیجان‌انگیز را با هم شروع کنیم تا سرنوشت کسب‌وکارتان را رونق ببخشیم.
آماده هستید؟
ایــده من برای دیجیتال مارکتینگ چیست؟
من معتقدم به جای افتادن در دام "تله‌ی ایده‌های بلندمدت" باید در "کوتاه مدت" به "نتایج درخشان" رسید. این کار با چابکی و یک برنامه استراتژیک، امکانپذیز است که جلوی آزمون و خطاهای پرهزینه و وقت‌گیر را بگیریم.
برای این کار، من و تیم منتوریکس با همراهی شما، یک Action Plan هفت مرحله‌ای شفاف را اجرا می‌کنیم.


برای شــروع شما چه کار کنید؟
برای این که شروع کنیم با منتوریکس تماس بگیرید. بعد از تماس اولیه، شخصا سایت شما را بررسی می‌کنم، با شما جلسه‌ای خواهم گذاشت و Action plan اجرایی خواهد شد.

برنــامه Action Plan منتوریکس

1. ایـجاد سئـو

2. تولیـد محـتوا

3. تبلیـغات گوگـلی

4. داده‌هـا و مدیـران

5. شبـکه‌های اجتـماعی

6. بهبـود UI/UX

7. تیـم‌سازی و آمـوزش1. سئو؛ ایجاد ترافیکِ اورگانیکِ باکیفیت
در این جا ما تحلیل می‌کنیم که رقبا چه کرده‌اند که rank خوبی گرفته‌اند اما شما نگرفته‌اید. 4 فعالیت کلیدی در این گام صورت می‌گیرد.
 • کیورد ریسرچ: کلماتی که برای شما سودآوری دارند را پیدا می‌کنیم.
 • SEO Audit: با ابزارهای پیشرفته، سئو تکنیکال سایت شما را تحلیل و بررسی می‌کنیم.
 • محتوا: در تولید محتوا راهکارهایی به شما می‌دهیم که موتورهای جستجو عاشق سایت شما شوند.
 • Link building: ما تجارب لینک‌سازی‌مان را با شما به اشتراک می‌گذاریم که چگونه و در چه سایت‌هایی با حداقل هزینه لینک‌سازی کنید.
جهت مشاهده پروژه‌های موفق منتوریکس، از صفحه خدمات سئو و بهینه‌سازی وب‌سایت بازدید کنید.


2. بازاریابی محتوا؛ محتوایی که به جذب مشتری و سئو کمک می‌کند
کمک می‌کنیم محتوایی تولید کنید که مشتری را ENGAGE کند و این‌گونه برای‌تان نیروی محرکه سئو شود.
 • استراتژی محتوا: با تدوین استراتژی در یک زمان کوتاه، جلوی سردرگمی، اتلاف منابع و آزمون‌-خطا را می‌گیریم.
 • بهبود فرآیند: چه کسی، چه زمانی و تا چه تاریخی محتوا را تولید می‌کند. این موضوع نیاز به تعریف فرایند و ابزار دارد.
 • آموزش محتوا: ما Best Practiceهای تولید محتوا را با شما به اشتراک می‌گذاریم؛ مقاله، ویدیو، پادکست و...


3. تبلیغات گوگلی؛ باید بازی به نفع ما تمام شود
دو نکته اساسی در مورد Google Ads وجود دارد: اول این که فقط زمانی نتیجه‌بخش خواهد بود که به نقطه Optimize کمپین‌ها رسیده باشد و دوم این که بسیاری از امکانات طلایی گوگل ادز -که مانند اسلحه مخفی هستند- شناخته نشده‌اند. اگر این دو مورد را چاشنی تبلیغات گوگلی کنیم، شک نکنید که بازی به نفع ما عوض خواهد شد.
 • Optimization: به تجربه‌ی ما، به راحتی با Optimization می‌توانیم حداقل 20 الی 30 درصد هزینه‌ی کمپین را کاهش دهیم.
 • Retargeting: نمی‌گذاریم بازدیدکنندگان سایت به حال خودشان رها شوند. آنقدر آن‌ها را Retarget می‌کنیم که نتیجه بگیریم.
 • Magical Targeting: از روش‌های کمتر شناخته شده گوگل ادز برای Targeting استفاده می‌کنیم. مثلا بازدیدکنندگان سایت رقبا.


4. تحلیل داده‌ها؛ ابزار تصمیم‌های بزرگ برای مدیران
مشکل بسیاری از مدیران و تصمیم‌گیرندگان اصلی سازمان این است که گزارش‌های دیجیتال مارکتینگ خوانش ساده‌ای ندارند. ما به تیم شما کمک می‌کنیم که یک ترجمه‌ی روان از این گزارش‌های حیاتی ارائه بدهند.
 • تعریف KPIهای موفقیت: اهداف کسب و کارتان را در قالب Macro & Micro Conversionهایی تعریف می‌کنیم.
 • ترجمه‌ی روان و ساختاریافته: داشبوردهایی از اطلاعات می‌سازیم که به زبانی ساده وضعیت را برای تصمیم‌گیرندگان بازگو کند.
 • A/B تست‌های پول‌ساز: با انجام انواع A/B تست به ابهام‌ها پایان می‌دهیم و نتایج تلاش‌های بازاریابی را بهبود می‌دهیم.


5. شبکه‌های اجتماعی؛ پردردسرها باید ساده شوند
در بسیاری از سازمان‌ها، شبکه‌های اجتماعی حجم زیادی از تیم دیجیتال مارکتینگ را می‌بلعد؛ بدون آن که نتیجه ملموسی حاصل شود. ما چه کمکی می‌توانیم بکنیم؟
 • بازبینی استراتژیک: نخست باید ببینم آیا پلتفرم درستی انتخاب کرده‌ایم؟ یا اصلا نیاز داریم که وقت و انرژی زیادی بگذاریم؟
 • Content Calendar: با تدوین یک content calendar محتوا را هدفمند می‌کنیم.
 • تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی: ما کمک می‌کنیم که بهتر بتوانید پست‌های‌تان را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید.


6. بهبود UI/UX؛ بهینه‌سازی کانورژن و بهبود هویت برند
گاهی تغییرات بسیار جزئی در UI/UX یک سایت باعث کاهش هزینه‌های فراوانی در تبلیغات می‌شود. از طرف دیگر کاربران‌تان نگرش خیلی بهتری «هویت برند» شما پیدا می‌کنند.
 • آنالیز وضعیت موجود: با کمک ابزارهای مختلف رفتار کاربران سایت شما رصد و تحلیل می‌شود.
 • CRO: ما تمامی صفحات مهم با تکنیک‌های Conversion Rate Optimization بهبود می‌دهیم.


7. تیم‌سازی و آموزش؛ پایدارش کنیم
تمام این فعالیت‌ها همز‌مان با آموزش مدیران و تیم دیجیتال شما صورت می‌گیرد. ما افراد تیم شما را طوری آموزش می‌دهیم که هر کدام یک دیجیتال مارکتر حرفه‌ای شوند و بتوانند فعالیت‌های دیجیتال را مستقل انجام دهند.

تجربه‌ همکاری با منتوریکس چگونه بوده؟
مهدیار کوکب زاده / مدیر اجرایی شرکت گردشگری سه‌کلیک (از گروه دلتابان)
حضور ساسان به عنوان مشاور و سرپرست تیم CRO نقطه عطفی برای سه کلیک بود و در مدت 2 ماه، نتایجی به دست آمد که به واقع فرای انتظار و پیش‌بینی بود. به نظرم توانایی و تسلط ساسان به حوزه‌های تحلیل داده، گوگل ادز و حتی UI/UX به ما کمک کرد که تمام واحدهای سازمان به یکپارچی انسجامی برسند که هر کدام با تمام وجود تلاش کردند که قیف فروش را در بخش‌شان بهبود بدهند و این چنین شد که نتیجه درخشانی رقم خورد.
حسین مسافر / (هم‌بنیان‌گذار و مدیر مارکتینگ خشک‌شویی آنلاین پاکلین)
همکاری با ساسان و تیمش یکی از سه اتفاق مهمی بود که برای من و پاکلین در سال 1399 افتاد.
مسیری که با تیم منتوریکس برای بهینه‌سازی کمپین‌های گوگل ادز، سئو و نرخ تبدیل پاکلین طی کردیم پر از یادگیری، حال خوب و نتایج دل‌گرم‌کننده بود. همکاری با یه تیم خوش‌فکر، جسور، همدل و همراه ما رو برای رسیدن به نتایج بزرگ مصمم‌تر و مشتاق‌تر از هر زمان دیگه‌ای کرده.
ابراهیم وکیلی / (مدیر شرکت سرنخ)
من ابراهیمم موسس سرنخ، همون اوایل کارمون به طور اتفاقی با بچه‌های تیم منتوریکس آشنا شدیم، این آشنایی خیلی به توسعه کسب و کارمون کمک کرد. با مشورت، آمورش و کمک هایی که ازشون گرفتیم توی دیجیتال مارکتینگ ترکوندیم؛ تا حدی که خیلی از تماس‌ها رو به خاطر شلوغی کار عذرخواهی می‌کردیم و پروژه رو نمی‌گرفتیم...
سعید هاشم‌خانی / مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک دماوند
پس از سال‌ها فعالیت در حوزه تجارت الکترونیک، تجربه همکاری با مجموعه‌ی حرفه‌ای منتوریکس با مشاوران بسیار عالی، از بهترین تجربیات همکاری است که تاکنون داشته‌ام.
از برجسته‌ترین مواردی که می‌توانم به آن اشاره کنم این است که در تمام این مدت این حس را داشته‌ام که در یک تیم هستیم و تمامی تیم منتوریکس با تمام وجود در کنار ما بودند و در حوزه دیجیتال مارکتینگ بهبودهای چشمگیر داشتیم و همچنین بسیار آموختیم و از انتقال تجربیات خوب و ارزنده بهره کافی بردیم.
آرزو دارم همیشه بیش از پیش بدرخشید و ارتباط و همکاری‌مان ماندگار باشد.


سوالات متداول
1. مشاوره تخصصی دیجیتال مارکتینگ چیست؟
مشاوره دیجیتال مارکتینگ تخصصی شامل کلیه خدمات دیجیتال مارکتینگ شامل سئو، تولید محتوا، گوگل ادز و ... می‌شود.
2. چرا به مشاور دیجیتال مارکتینگ نیاز داریم؟
به دلیل صرفه‌جویی در منابع، هزینه، زمان و افزایش سرعت پیشرفت در فضای دیجیتال
3. مشاور دیجیتال مارکتینگ خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟
دانش کافی و سابقه کار قابل قبولی دارد و با مستندات صحبت می‌کند.
4. تعرفه مشاوره دیجیتال مارکتینگ چقدر است؟
جواب این سوال بستگی به حجم کار، بزرگی یا کوچکی شرکت، سابقه کار مشاور و ... دارد.


درخواسـت شمـا از مــا‎
نام
نام خانوادگی
ایمیل
وب‌سایت
موبایل
سمتچرا به یک مشاور دیجیتال مارکتینگ خوب نیاز داریم؟ اگر صاحب کسب‌وکار هستید و این سوال ذهنتان را درگیر کرده، بیایید با هم ضرورت وجود مشاور دیجیتال مارکتینگ و دریافت مشاوره دیجیتال مارکتینگ برای کسب‌وکارها را بررسی کنیم. این روزها که دیجیتال مارکتینگ به بخش جدایی‌ناپذیر کسب‌وکارها بدل شده، نمی‌توان اهمیت و ضرورت مشاوره دیجیتال مارکتینگ و مشاور دیجیتال مارکتینگ دلسوز برای کسب‌وکارها را نادیده گرفت. بازاریابی دیجیتالی یا همان دیجیتال مارکتینگ، شکل جدیدی از بازاریابی‌ست که با گسترش دنیای دیجیتالی انقلابی به راه انداخته و جای خود را در میان کسب‌وکارها باز کرده. بنابراین اگر کسب‌وکاری باسابقه یا نوپا به ویژه در زمینه‌ی B2C هستید، نباید به هیچ قیمتی از بخش دیجیتال مارکتینگ شرکت‌تان غافل شوید، چرا که بازی را در این بازار رقابتی به‌راحتی می‌بازید و از صحنه‌ محو می‌شوید. برای استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ، هم می‌توانید تیم دیجیتال مارکتینگ در شرکت‌تان راه بیندازید و هم این‌که آن را به یک شرکت دیجیتال مارکتینگ برون‌سپاری کنید. گاهی هم پیش می‌آید که که نیروهای شما نیاز به آموزش دیجیتال مارکتینگ دارند تا بتوانند موثرتر عمل کنند؛ اینجاست که نقشِ مشاور دیجیتال مارکتینگ و گرفتن مشاوره دیجیتال مارکتینگ پررنگ می‌شود و توجیه اقتصادی پیدا می‌کند.

مشاور دیجیتال مارکتینگ چه کمکی به سازمان ما می‌کند؟ ابعاد دیجیتال مارکتینگ به قدری وسیع است، که پیدا کردن متخصص در همه‌ی زمینه‌ها و داشتن بهترین کیفیت در آن‌ها، هم زمان زیادی می‌طلبد، هم هزینه‌ی گزافی! بنابراین برای بسیاری از شرکت‌ها داشتن یک مشاور دیجیتال مارکتینگ و دریافت مشاوره دیجیتال مارکتینگ ضروری‌ست تا جلوی ضرر و زیان‌ها از همان ابتدا گرفته شود و دیوار تا ثریا کج نرود! مشاوره دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می‌کند استراتژی دیجیتال مارکتینگ شرکت و کسب‌وکارتان را به شکل روشنی تدوین کنید و قدم به قدم در این مسیر پیش بروید. از طرفی خیالتان راحت باشد که مشاور دیجیتال مارکتینگ در تمام این مسیر در کنارتان خواهد بود. مشاوره دیجیتال مارکتینگ بخش‌های مختلفی دارد، اما اگر به دنبال نتیجه‌ی عالی هستید بهتر است کار را به کاردان بسپارید و همه‌ی بخش‌ها را به مشاور دیجیتال مارکتینگ شرکت‌تان محول کنید. سئو سایت، تدوین استراتژی سئو سایت، تولید محتوا، بازاریابی محتوا، تدوین استراتژی تولید محتوا، گوگل ادز، شبکه‌ اجتماعی، کمپین‌های تبلیغاتی، UI/UX و تیم‌سازی از جمله خدمات دیجیتال مارکتینگ است که یک مشاور دیجیتال مارکتینگ می‌تواند به شما ارائه دهد. بنابراین باید در انتخاب مشاور دیجیتال مارکتینگ شرکت‌تان دقت زیادی به خرج دهید و زیر بار مشاورهای کم تجربه نروید. همانقدر که مشاوره دیجیتال مارکتینگ خوب می‌تواند سرنوشت شرکت شما را در دنیای دیجیتال به کلی تغییر دهد، مشاوره دیجیتال مارکتینگ بد هم می‌تواند شما را پایین بکشد و وقت و پولتان را با هم هدر دهد.

چطور مشاور دیجیتال مارکتینگ خوب انتخاب کنیم؟ اگر هیچ جای دیگری به وسواس توصیه نمی‌شود، در انتخاب مشاور دیجیتال مارکتینگ باید یک وسواسی تمام عیار باشید، چرا که کار شما با مشاور دیجیتال مارکتینگ به این زودی‌ها تمام نمی‌شود و اگر می‌خواهید در بازه‌های زمانی تعیین‌شده نتیجه بگیرید، تداوم حرف اول را می‌زند. پس بهتر است از همان ابتدای راه، مشاور دیجیتال مارکتینگ قوی انتخاب کنید تا از مشاوره دیجیتال مارکتینگ خوب سود ببرید. یک مشاور دیجیتال مارکتینگ خوب، باید تجربه‌های عملی داشته باشد و شما بتوانید سابقه کارش را به‌راحتی ببینید. درست است که چشمتان نباید به حرف‌های دیگران باشد، اما در مورد انتخاب مشاور دیجیتال مارکتینگ به نظرات مشتریان سابق نگاهی بیندازید و بررسی‌های لازم را برای دریافت مشاوره دیجیتال مارکتینگ مناسب به عمل بیاورید.

حالا بگذارید به شما بگوییم این مشاور خوب را از کجا می‌توانید پیدا کنید! اگر آشنایی در زمینه دیجیتال مارکتینگ ندارید و به جستجوهای اینترنتی رو آورده‌اید، لطفا به کیفیت صفحات سایتی که قرار است از آن مشاوره دیجیتال مارکتینگ بگیرید، حسابی دقت کنید و تا زمانی که خودتان مطمئن نشده‌اید، به نتایج گوگل به دیده‌ی تردید بنگرید. کیفیت سایت و مستند بودن خدمات دیجیتال مارکتینگ مشاورها در این زمینه گویای خیلی چیزهاست. مورد دیگری که باید به آن توجه کنید، شفافیت در راه‌های ارتباطی و تماس با مشاور و سهولت دسترسی به آن است. اگر هم امکان مشاوره آنلاین و تماس برای اولین مشاوره فراهم شده باشد که نورعلی‌نور است. مورد سوم و شاید از همه مهم‌تر، داشتن برنامه‌ی مشخص و شفاف برای ارائه مشاوره دیجیتال مارکتینگ است. اگر برنامه و پلن از همان ابتدای راه مشخص نیست، تو خود حدیث مفصل، بخوان از این مجمل!
با توجه به همه‌ی معیارهایی که توضیح دادیم، برای گرفتن مشاوره دیجیتال مارکتینگ و انتخاب مشاور دیجیتال مارکتینگ شرکت‌تان آماده هستید؟

ادامه توضیحات