مشــاوره CRO

یقیناً میلیون‌ها تومان پول را از دست خواهید داد؛ اگر سایت‌تان را برای بیشترین میزان کانورژن Optimize نکرده باشید؛ به همین سادگی.
منتوریکس به شما کمک می‌کند با تکنیک‌های CRO پول بیشتری دربیاورید و یا هزینه کمتری برای تبلیغات صرف کنید.
آماده هستید؟
چطور این کار رو انجام میدیم؟
CRO چیست؟
این واژه مخفف Conversion Rate Optimization است. CRO مجموعه تکنیک‌هایی است تمرکزش بر ایجاد افزایش نرخ تبدیل بازدیدکنندگان سایت به مشتریان بیشتر و بیشتر است. در حقیقت به دنبال این است که از آب کره بگیرد.
پیچیده شد؟
فرض کنید که شما صاحب وب‌سایتی هستید که سالانه حدود 500 میلیون تومان هزینه نگهداری و تبلیغات‌اش می‌کنید و از هر 1000 بازدید کننده، 1 نفر خرید می‌کند. (نرخ کانورژن %0.1). چنانچه با تکنیک‌های CRO این تعداد را به 3 نفر برسانیم، معادل این است که شما در سال حدود 333 میلیون تومان ذخیره کرده‌اید؛ به همین جذابی.
اعضـــای ارشد تیم CRO ما را بشناسید.

ساسان سلوتی

مدیرعامل منتوریکس
مدرس و مشاور کسب و کار و دیجیتال مارکتینگ

بهناز اسلمی

مدیر فنی همورا و منتوریکس
متخصص و مدرس UI/UX (با مدرک از دانشگاه CalArts)

بهنام اسلمی

مدیر عامل شرکت نرم‌افزاری همورا
مشاور کسب و کار، مدرس بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ
CRO چطــوری اتفاق می‌افتد؟
CRO تلفیقی از دانش‌های مختلف است؛ از روانشناسی، رفتار مصرف کننده، UI/UX، تست‌های A/B ،Data Analysis و... برای CRO گاهی کارهای کوچک اتفاقات بزرگی رقم می‌زند؛ ما به این کارها می‌گوییم: "کوچک‌های بزرگ". و گاهی نیاز به کارهای بنیادین و استراتژیک است. در زیر به صورت خلاصه قسمتی از کارهای که منتوریکس برای شما انجام می‌دهد که بازی را به نفع خودتان تغییر دهید آمده است.


1
SEO/SEM
بهینه‌سازی کانال‌های ورودی می‌تواند اولین مرحله از قیف فروش باشد که نیاز به بهنیه‌سازی داشته باشد. علی‌الخصوص با بهینه‌سازی تبلیغات و SEM گاهی می‌توان به نتایج خیلی سریعی در بهبود نرخ کانورژن دست یافت.


2
Onboarding
در این قسمت ما به "تاثیر نخست" (First Impression) سایت شما به روی کاربران می‌پردازیم. یکی از مهم‌ترین ریزش‌ها در این همین مرحله اتفاق می‌افتد. این که کاربر بفهمد که شما دقیقا چه کاری انجام می‌دهید و تفاوت شما را با دیگران احساس کند (Value Proposition) و یا بفهمد که چطوری از اپلیکیشن یا وب‌سایت شما بتواند استفاده کند، از نقاط بحرانی است.


3
بهبــود UI/UX
در این مرحله چیدمان صفحات، منوها و محتوا بررسی بهینه‌سازی می‌شوند. منتوریکس با ابزارهایی رفتار کاربر را تحلیل می‌کند تا متوجه بشود که کاربر به راحتی می‌تواند با سایت یا اپلیکیشن شما ارتباط برقرار می‌کند یا خیر. ما از ابزارهای مختلف و usability و A/B تست‌ها برای بهینه‌سازی این قسمت استفاده می‌کنیم. خروجی این قسمت بهبود UI/UX سایت شماست.


4
بهبــود محتوا بر مبنای Mental Model
چه نکات حیاتی برای کاربران مهم است که کارشان را بدون ابهام پیش ببرند؟ آیا ما این سوالات یا به قولی Mental Model را در محتوای سایت، به درستی و در جای درست نشان داده‌ایم؟ آیا موفق شده‌ایم که مزیت‌های خدمات و محصولات‌مان را به گونه موثر تشریح کنیم. این قسمت معمولا شامل همان "کوچک‌های بزرگ" می‌شود که برای بهینه‌سازی این قسمت نیاز به تحلیل رفتار مصرف‌کنندگان است.


5
Authenticating
این همان مرحله لاگین یا حتی اضافه کردن محصولات برای خرید (یا درخواست دمو یا تماس و...) می‌باشد. اگر بدانید که چند درصد کاربران سایت شما تا آخرین قدم‌ها پیش‌ می‌روند و در آخرین لحظات پشیمان می‌شوند، تا این قسمت بهینه نشود، آرام نخواهید گرفت. به تجربه ما حتی بیش از %70 کاربران کالایی را به سبد خرید اضافه می‌کنند و در آخرین لحظه پشیمان می‌شوند. کشف علت این تردیدها و پیدا کردن راهکار برای افزایش نرخ کانورژن این قسمت، چالش جدی جذابی است.


6
بهــینه‌سازی سرعت سایت
شرکت آمازون با افزایش یک‌دهم ثانیه سرعت، 1.6 میلیارد دلار به فروشش اضافه می‌کند. این مسئله فقط در مورد آمازون صدق نمی‌کند. د‌ه‌ها مقاله از بهبود نرخ کانورژن صرفاً از طریق افزایش سرعت سایت منتشر شده است. سرعت سایت به روی ناخودآگاه کاربران و تجربه‌ی کاربری تاثیر جدی‌ می‌گذارد. کارشناسان ما به شما کمک می‌کنند که سرعت سایتتان را بهینه‌سازی کنید.

تجربه‌ همکاری با منتوریکس چگونه بوده؟
مهدیار کوکب زاده / مدیر اجرایی شرکت گردشگری سه‌کلیک (از گروه دلتابان)
حضور ساسان به عنوان مشاور و سرپرست تیم CRO نقطه عطفی برای سه کلیک بود و در مدت 2 ماه، نتایجی به دست آمد که به واقع فرای انتظار و پیش‌بینی بود. به نظرم توانایی و تسلط ساسان به حوزه‌های تحلیل داده، گوگل ادز و حتی UI/UX به ما کمک کرد که تمام واحدهای سازمان به یکپارچی انسجامی برسند که هر کدام با تمام وجود تلاش کردند که قیف فروش را در بخش‌شان بهبود بدهند و این چنین شد که نتیجه درخشانی رقم خورد.
حسین مسافر / (هم‌بنیان‌گذار و مدیر مارکتینگ خشک‌شویی آنلاین پاکلین)
همکاری با ساسان و تیمش یکی از سه اتفاق مهمی بود که برای من و پاکلین در سال 1399 افتاد.
مسیری که با تیم منتوریکس برای بهینه‌سازی کمپین‌های گوگل ادز، سئو و نرخ تبدیل پاکلین طی کردیم پر از یادگیری، حال خوب و نتایج دل‌گرم‌کننده بود. همکاری با یه تیم خوش‌فکر، جسور، همدل و همراه ما رو برای رسیدن به نتایج بزرگ مصمم‌تر و مشتاق‌تر از هر زمان دیگه‌ای کرده.
ابراهیم وکیلی / (مدیر شرکت سرنخ)
من ابراهیمم موسس سرنخ، همون اوایل کارمون به طور اتفاقی با بچه‌های تیم منتوریکس آشنا شدیم، این آشنایی خیلی به توسعه کسب و کارمون کمک کرد. با مشورت، آمورش و کمک هایی که ازشون گرفتیم توی دیجیتال مارکتینگ ترکوندیم؛ تا حدی که خیلی از تماس‌ها رو به خاطر شلوغی کار عذرخواهی می‌کردیم و پروژه رو نمی‌گرفتیم...


سوالات متداول
1. مشاوره CRO چیست؟
مجموعه تکنیک‌هایی است که منجر به افزایش نرخ تبدیل بازدیدکنندگان سایت و تبدیل آن‌ها به مشتریان بیشتر و بیشتر می‌شود.
2. چطور بفهمیم به مشاوره CRO نیاز داریم؟
هر کسب‌وکار آنلاینی به افزایش نرخ کانورژن نیاز دارد، بنابراین پس از نیازسنجی کسب‌وکارتان توسط مشاوران ما، میزان نیاز شما به این روش توضیح داده می‌شود.
3. مشاوره CRO چقدر هزینه دارد؟
برای برآورد هزینه مشاوره ابتدا باید کسب‌وکارتان بررسی شود. همین حالا با ما تماس بگیرید.
درخواسـت شمـا از مــا‎
نام
نام خانوادگی
ایمیل
وب‌سایت
موبایل
سمت