سئو + وبمستر تولز (شروع تا دست به آچار)

مـدت
180 دقیقه 14 مقاله 22 ویدیو
نـوع دوره
آنلاین
قیمـت
4,400,000 ریال 3,350,000 ریال
زمـان شـروع
بلافاصله پس از خرید
مربـی
ساسان سلوتی
پیشـنیاز
-
ثبت‌نام دوره
آنلاین
کاربردی
مبتنی بر تجارب و مثال‌های واقعی
پشتیبانی
پاسخگو به سوالات شما در حین دوره
گواهینامه رسمی
قابل استعلام و اشتراک آنلاین
پرتابل آموزشی
پنل اختصاصی برای فراگیران
تضمین کیفیت
بازگشت وجه درصورت عدم رضایت

 این دوره برای چه کسانی مفید است؟

کسانی که قصد دارند مسیر شغلی جدیدی به عنوان دیجیتال مارکتر انتخاب کنند، می‌توانند در دوره سئو شرکت کنند.

برای مدیران بازاریابی که قصد دارند به دیجیتال مارکتینگ تسلط داشته باشند، شرکت در دوره سئو مفید خواهد بود.

چه کسانی می‌توانند در این دوره شرکت کنند؟

این پیش‌فرض برای بسیاری وجود دارد که برای یادگیری سئو باید برنامه نویس بود. واقعیت این است که برای یادگیری سئو نیازی که برنامه‌نویس باشید. البته آشنایی با برنامه‌نویسی می‌تواند سرعت یادگیری سئو تکنیکال را افزایش دهد و ساده کند.

آیا پس از این دوره سئوکار خواهید شد؟

هم بله و هم نه. از این جهت «بله» که شما تقریبا تمامی اطلاعات و ترفندهای لازم برای سئوکار بودن را در اختیار خواهید داشت و «نه» از این جهت که تنها زمانی شما سئوکار اتلاق خواهید شد که دست به کار شوید و نتایج خوبی در گوگل بگیرید.

چشم انداز شغلی این دوره؟

اگر مدیر بازاریابی هستید مطمئن باشید می‌توانید تاثیر جدی در ایجاد ترافیک و سرنخ برای کسب و کارتان ایجاد کنید.

اگر در ابتدای مسیر هستید می‌توانید به عنوان کارشناس دیجیتال مارکتینگ استخدام شود یا پروژه دورکاری قبول کنید.

 

آیا پس از پایان دوره مدرکی به شما تعلق خواهد گرفت؟

در صورت نیاز به مدرک باید در آزمون آنلاین ما شرکت کنید. 

شما می‌توانید مدرک را به صورت آنلاین در سامانه فراگیران ما دریافت کنید. 

در صورت این که نیاز دارید نسخه کاغذی مدرک را دریافت کنید باید از طریق فرم زیر اقدام کنید و هزینه‌های ارسال را پرداخت کنید. 

سامانه فراگیران ما قابلیت استعلام مدرک هم دارد. تنها شما با ارائه کد رهیابی به کارفرمایان و یا هر کسی دیگر قرار دهید و آن‌ها به صورت آنلاین مدرک شما را ملاحظه کنند. 

کیفیت ویدیوهای منتوریکس چگونه است؟

1-    مختصر و مفید

تلاش فراوانی کرده‌ایم که فیلم‌ها در بهینه‌ترین زمان ممکن باشند و از زیاده‌گویی پرهیز کنیم تا از حوصله شما خارج نشود.

2-    کیفیت تصویر و صدابرداری بالا

همه فیلم‌ها با 2 دوربین همزمان و کیفیت صدای مطلوب ضبط شده‌اند.

3-    نمایش اسکرین مدرس

ترفندها و کارهای عملی از اسکرین دسکتاپ مدرس نمایش داده می‌شوند. (حدود 70 درصد زمان ویدیوها)  

4-    مختص آموزش آنلاین

ویدیوها به مقصود آموزش آنلاین تهیه شده‌اند. (فیلم ضبط شده از کلاس درس نیست)

5-    مثال‌های واقعی و کاربردی

در تمامی ویدیوها، ما از مثال‌های واقعی و کاربردی ایرانی استفاده کرده‌ایم.

بعد از خرید آنلاین، روال چگونه خواهد بود؟

  • بلافاصله پس از خرید آنلاین، شما به محتوای دوره‌ها دسترسی خواهید داشت.
  • با اکانتی که ساختید، وارد پَنِل اختصاصی فراگیران منتوریکس خواهید شد. در این پَنِل، محتوای دوره‌ها به صورت ساختاریافته و منظم در اختیار شماست.
  • تا یک هفته شما اگر از محتوای دوره خوش‌تان نیامد، می‌توانید با پرکردن فرمی، طلب استرداد وجه کنید.
  • یک شماره واتس‌اپ در اختیارتان قرار می‌گیرد که بتوانید سوالات‌تان را از پشتیبان بپرسید.

در این دوره چه چیزی یاد خواهید گرفت؟

نخستین چیزی که تلاش می‌کنیم در دوره سئو به شما بیاموزیم این است که سئو، آن غول هفت سر که می‌گویند نیست. ترکیبی است از الگوریتم‌ها، تکنیک‌ها و روش‌های معین. در دوره فشرده سئو شما یاد خواهید گرفت که چگونه بدون واهمه روی سایتتان کار کنید که در صفحه نخست قرار بگیرد و به صورت خلاصه شما به این موضوعات مسلط خواهید شد:

X سرفصل دوره

1. دوره سئو در یک نگاه (5 مرحله‌ای که طی خواهیم کرد)

در ابتدا، ساسان درباره 5 مرحله‌ای که در این دوره با هم طی خواهیم کرد، به صورت خلاصه توضیح می‌دهد و این که نهایتا در پایان چه انتظاری از خودمان باید داشته باشیم و چه توانایی به دست می‌آوریم. 

2. یک نگاه سریع به تاریخچه سئو

در دانشگاه استنفورد، "لَری پِیج" و "سِرگِی بِرین" ماجراجویی پالوآلتویی (منطقه‌ای در کالیفرنیای آمریکا) خود را آغاز کردند. لری پیج موضوع ارتباط صفحات وب و دسترسی از طریق یک منبع مشترک را به عنوان موضوع پایان‌نامه خود انتخاب کرد و سرگی برین، دیگر دانشجوی دکتری دانشگاه استنفورد نیز به "پیج" پیوست

3. الگوریتم‌هایی که سئوکارها حتما باید بدانند

4. کیورد ریسرچ چیست و چطور انجام دهیم؟

اکنون وقت آن رسیده که نقش یک کارآگاه را برای سئو بازی کنیم؛ کیورد ریسرچ. باید سرنخ‌ها و فرضیات را به هم پیوند بزنیم تا بتوانیم یک کیورد ریسرچ خوب انجام دهیم و جلوی اتلاف هزینه و انرژی را بگیریم. ساسان در این ویدیو با ذکر مثال واقعی به شما می‌گوید که چطور keyword research انجام دهید.

5. استراتژی Long Tail چیست و چطور ما این کار را انجام دهیم؟

در بخش تحقیقات پیرامون کلمات کلیدی یا Keyword Research به استراتژی Long Tail Keywords هم برمی‌خورید. در حقیقت این استراتژی پنهان سئوکارها است. ساسان به شما می‌گوید که چطور از این قدرت مهم استفاده کنید؟! 

6. چطور محتوای سئویی بنویسیم؟

شاید فکر می‌کنید نوشتن محتوایی سئو محور کاری است کارستان. البته که هست اما هرچیزی تمرین و دقت می‌خواهد و صد البته تحقیق. در این ویدیو ساسان به شما می‌گوید که محتوای سئویی چیست و برای تدوین محتوای سئویی باید چه کرد؟ البته از 3 پارامتر مهم برای تفهیم و تحلیل محتوای سئویی هم می‌گوید. 

7. هر چه باید درباره تایتل و متای دیسکریپشن بدانید

در این جا ابتدا در قالب مقاله‌ای توضیح داده‌ایم که تگ تایتل و متا دیسکریپشن چیست و چه اهمیتی دارد؛ پس از آن در ویدیویی، ابزاری را به شما معرفی کردیم که آچار فرانسه سئوکارهاست و با کمک آن می‌توانید در چشم‌به‌هم‌زدنی این دو مورد را کشف و تحلیل کنید. 

8. 5 ترفند طلایی برای نوشتن تایتل

چطور افراد را برای خواندن یک مطلب ترغیب و دعوت کنیم؟ با نوشتن تایتل یا عنوان جذاب. در حقیقت استفاده از تایتل یا عنوان خوب، CTR را به شدت افزایش می‌دهد. ساسان به شما می‌گوید که چطور با 5 ترفند کاربردی، عنوان بهتری برای نوشته‌هایتان انتخاب کنید. هر کدام از این ترفندها با مثال همراه است. 

9. تگ H1 چیست؟

اگر برنامه‌نویس نباشید، دیدن تگ H1 شاید برای‌تان گیج‌کننده یا پیچیده باشد اما قضیه خیلی ساده است. تگ 1 مهم‌ترین تگ صفحه شماست که باید تعریفش کنید. به شما می‌گوییم که چطور؟! 

10. تگ کنونیکال (Canonical) چیست؟

تگ کنونیکال چیست؟ قول می‌دهیم کاربردی به اندازه‌ی اسمش ترسناک نباشد. با ما همراه باشید تا صفر تا صد این تگ را یاد بگیرید.

11. تگ Hreflang چیست؟

تگ Hreflang  چیست و چه مزیتی دارد؟ اگر سایت چند زبانه دارید، این مطلب را از دست ندهید.

12. نتایج جست‌وجو غنی Rich Results چیست؟

گوگل همیشه به کاربران موتور جستجویش اهمیت می‌دهد. برای همین Rich Results را بوجود آورد: امکانی که با آن می‌توانید در کسری از ثانیه هنگام جستجو، کلی اطلاعات تکمیلی بدست آورید. مثلا اگر نام فیلمی را در گوگل جستجو کنید به جز اسم کارگردان، اسم آهنگساز و بازیگرانش را بدون رفتن به صفحه موردنظر می‌بینید. 

13. معرفی 5 مدل Rich Snippet پرکاربرد

Rich Snippet چیست و در سئو به چه کاری می‌آید؟ در این ویدئو، ساسان درباره‌ی ریچ اسنیپت‌ها صحبت می‌کند و این که چطور می‌توانید آن را برای وبسایت خودتان راه بیندازید. از طرف دیگر به شما می‌گوید که چطور و از کجا مطمئن شوید که ریچ اسنیپت شما کار می‌کند؟

14. محتوای تکراری (Duplicate content) چیست؟

محتوای تکراری کابوس هر سئوکاری می‌تواند باشد؛ کابوسی که عموماً سئوکارها نمی‌دانند از کجا به سراغشان آمده است. در این مطلب انواع duplicat contentها را توضیح داده‌ایم و راه‌های مقابله و حل مشکلش را. 

15. سرعت صفحه‌ی سایت (Page Speed) و نقش حیاتی در سئو

16. صفحات موبایلی پرشتاب (AMP) چیست؟

هر روز که می‌گذرد، سرعت زندگی دیجیتالی ما هم بیشتر می‌شود. دیگر آن زمانی که برای باز شدن یا لودینگ صفحه اینترنتی صبوری می‌کردیم گذشته. حالا ویژگی‌هایی برای سرعت لود صفحه مخصوص موبایل‌ها آمده که انتظار ما را تغییر داده. صفحات موبایلی پرشتاب یا معروف به AMP می‌تواند هدیه‌ای برای صبوری ما در سال‌های خیلی دور باشد. 

17. بک‌لینک (Back Link) چیست و چه فایده‌ای دارد؟

در این مقاله به سیر تا پیاز بک لینک می‌پردازیم. از این که لینک بد و خوب چیست؟ بِلک هت سئو چیست؟ چگونه لینک‌سازی کنیم و...

18. لینک‌های فالو و نوفالو چه هستند؟

درست است که لینک‌سازی یا به قول خارجی‌ها Link Building از مهم‌ترین کارها برای بهبود سئوی سایت است اما از آن مهم‌تر، تعیین فالو یا نوفالو آن‌هاست. ساسان در این ویدئو به شما می‌گوید که این قضیه چقدر مهم است و چطور لینک فالو یا نوفالو را تشخیص دهید و آن را مشخص کنید.

19. انکر تکست (Anchor Text) چیست؟

اَنکِر تکست یا به زبان خودمان، کلمه‌ی لنگر همانی است که در متن‌های صفحات اینترنتی به وفور می‌بینیم و قابل کلیک هستند. انکر تکست در سئوی سایت اهمیت زیادی دارد. برای‌تان از نقش آن در بهینه‌سازی سایت می‌گوییم و اینکه چه انواعی دارد؟!

20. لینک‌های داخلی چیست؟

لینک‌های داخلی، مانند سلسله مراتب، صفحات شما را به هم پیوند می‌دهد و به گوگل می‌گوید کدام صفحات برای شما مهم است و کدام نیست. به همین دلیل یک استراتژی در استفاده از لینک‌های داخلی می‌تواند سئو سایت شما را بهبود ببخشد. پس بیایید در این بخش با لینک‌های داخلی بیشتر آشنا شویم.

21. اعتبار دامنه (Domain Authority) چیست؟

دوست دارید بدانید رتبه دامنه یا وبسایت شما در میان هزاران هزار وبسایت دیگر چند است؟ بر و بچه‌های شرکت معروف MOZ با ایجاد الگوریتم Domain Authority به شما می‌گویند اعتبار دامنه‌تان چقدر است. بیایید با هم راجع به اعتبار دامنه بیشتر بخوانیم. 

22. چطور لینک‌سازی رقبا را رصد کنیم؟

هر سئوکاری باید بداند که سایر رقبا از چه لینک‌ها و بک‌لینک‌هایی استفاده کردند. در این ویدئو، ساسان به شما می‌گوید که چطور با ابزاری رایگان و پرطرفدار این کار را انجام دهید. 

23. جمع‌بندی لینک‌سازی + روش لینک‌سازی در ایران

هرچیزی که از ویدئوهای آموزشی قبلی راجع به لینک‌سازی دیده‌اید را در این ویدئو جمع‌بندی کرده‌ایم. ساسان در این ویدئو مرور می‌کند که در لینک‌سازی چه چیزهایی مهم است و وضعیت لینک‌سازی در ایران به چه صورتی است؟

24. نصب گوگل وبمسترتولز

«چطور وبمسترتولز را برای وبسایت خود راه‌اندازی کنیم؟» این اولین پله است که 7 تا روش مختلف دارد. ساسان این 7 روش را به شما می‌گوید و چند نکته‌ی مهم و حیاتی درباره‌ی ownership وبمسترتولز را هم برای‌تان شرح می‌دهد که باید در خاطرتان بسپارید. 

25. چطور از منو Performance برای تحلیل استفاده کنیم؟

هر کسی که اهل تحلیل باشد با دیدن این ویدیو، می‌تواند اتفاقات بزرگی رقم بزند. در این جا ساسان توضیح می‌دهد که چگونه از بخش‌های مختلف این منو استفاده کنید و با ذکر مثال‌های عینی، نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید تحلیل‌های خوبی رقم بزنید. 

26. آموزش بازرسی لینک‌ها URL Inspection

می‌خواهید مثل یک کاراگاه لینک‌های سایت‌تان را بررسی کنید تا ببینید ایندکس شدند یا crawlers به سراغشان رفته‌اند؟ ساسان در این ویدئو به شما می‌گوید که چطور لینک‌ها را تحلیل کنید و مشکلات احتمالی‌شان را حل کنید. 

27. آموزش منو Coverage

بعد از دیدن این ویدیو از ساسان که راجع به مشکلات معمول هر وبسایتی می‌گوید، می‌توانید بزرگ‌ترین مشکلات یک وبسایت را کشف و شاید هم حل کنید: ارورهای 404، duplicate contentها، تگ‌های no index اشتباه و.... کشف این مشکلات می‌تواند کمک بزرگی برای بهینه‌سازی سایت شما باشد. 

28. آموزش منوی Site Map

سایت مپ چیست و به چه کاری می‌آید؟ اگر شما هم این سوال‌ها را دارید و حتی به این فکر می‌کنید که نیاز دارید که وبسایت‌تان Site Map داشته باشد، این ویدئو را ببینید. در این ویدئو، ساسان به شما می‌گوید که چه سایت‌هایی باید سایت مپ داشته باشند و چه تکنیک‌های براس ساخت سایت مپ وجود دارد؟ 

29. آموزش منو Removal

گاهی نیاز می‌شود که برخی لینک‌ها را از صفحه نتایج گوگل حذف کنیم یا به زبانی دیگر به او اطلاع دهیم که دیگر نمی‌خواهیم آن را crawl کند. برای این کار از منوی removal استفاده می‌کنیم. در این جا ساسان توضیح داده که چه وقت از این منو استفاده کنید و چگونه این کار را انجام دهید. 

30. آموزش بخش Enhancements

بخش Enhancements وبمسترتولز، در حقیقت به شما می‌گوید که وضعیت کارکرد ویژگی‌هایی مثل Rich Snippet سایت‌تان چگونه است. ساسان در این ویدئو به شما می‌گوید که چطور از این بخش استفاده کنید و چگونه به عنوان یک سئوکار مشکلات و مسائل سایت را کشف کنید.

31. آموزش منوی پنهان Structure Data Highlighter

برای درست کردن rich snippet وبسایت چه راهی در ذهن دارید؟ قبلا ساسان در ویدئویی راجع به آن صحبت کرده، اما در این ویدئو بهنام می‌خواهد یک راه پنهان در وبمسترتولز را به شما معرفی کند که برای این کار ساخته شده. 

32. آموزش و تجزیه و تحلیل منوی Links

برای تجزیه و تحلیل BackLinkهای سایت خود چه راهی بلد هستید؟ مثلا چطور بفهمید که سایت‌های دیگر، چه صفحاتی از سایت شما را لینک کرده‌اند؟ در این ویدیو، بهنام به شما توضیح می‌دهد که با کمک وبمسترتولز چگونه می‌توانید این کار را انجام دهید. 

33. آموزش منو URL Parameters

خطای محتوای تکراری یا Duplicate content از مهم‌ترین خطاهایی است که باید رفعش کنید. یکی از دلایل این اتفاق، وجود پارامترها در url صفحه است که منجر به بروز خطای duplicate content می‌شود. در این ویدیو بهنام به شما آموزش می‌دهد چگونه به سادگی این مشکل را حل کنید. 

34. آموزش منو Mobile Usability

در بهینه‌سازی وبسایت‌تان برای موتورهای جستجو و مهم‌تر از آن برای کاربران باید به نسخه‌ی موبایلی سایت‌تان هم اهمیت دهید. ساسان در این قسمت به تحلیل و آموزش منوی Mobile Usability وبمسترتولز پرداخته‌ و با چند مثال، موارد و errorهایی را که به طور معمول با آن‌ها برخورد خواهید داشت را معرفی می‌کند. 

35. آموزش Disavow links

در استراتژی ایجاد بک لینک (Back link)، باید به کیفیت‌ لینک‌ها توجه داشته باشید. گاهی لینک‌های بد، دردسرساز می‌شوند. بهنام توضیح می‌دهد که چگونه باید این لینک‌ها را شناسایی کنید و چطور از شَرشان خلاص شوید. 

36. جمع‌بندی سایر منوهای متفرقه وبمسترتولز

همه‌ی بخش‌های منوی وبمسترتولز پرکاربرد نیستند، برای همین زیاد هم استفاده نمی‌شوند اما بهتر است که بدانید هرکدام‌شان چیست و به چه کاربردی دارد. در این ویدئو ساسان چند تا از منوهای وبمسترتولز را به شما معرفی می‌کند که کمتر مورد استفاده سئوکارها قرار می‌گیرند.  

مربیان این دوره

ساسان سلوتی

ساسان سلوتی

ایدئولوژی اصلی ساسان این است که تا جایی که می‌تواند به کنجکاوی‌هایش پاسخ مثبت بدهد. برای همین، کارها و علایق جورواجوری را دنبال می‌کند؛ مثلاً: غواصی، دوچرخه‌سواری، یوگا، گیاه‌شناسی، عکاسی ماکرو و... در کار هم همین طور بوده: از مدیر فروش بازاریابی تا منابع انسانی، دیجیتال مارکتینگ و تدریس.
بهنام اسلمی

بهنام اسلمی

بهنام مهندسی کامپیوتر و بازاریابی (ارشد) خوانده. یک مدیر همه فن حریف که ده‌ها جا مشاور و عضو هئیت مدیره بوده و هست.

دیگران درباره منتوریکس چه می‌گویند؟

سئو موضوع خیلی خیلی جالبیه. از اون مطالبه که وقتی واردش میشید دلتون نمیخواد که دیگه بیرون بیایید. ممنونم از جناب سلوتی عزیز که اینقدر خوب مطالب رو برای ما شکافتند و با نظم و ترتیب عالی ما رو با گوشه کنار این موضوع گسترده آشنا کردند. مرسی ساسان عزیز، خیلی چیزا ازتون یاد گرفتیم استاد. شیرین کیقبادی - (سئو)