اخبار جدید از سرچ کنسول

درخواست ایندکس ویدیو؛ قابلیت جدید سرچ کنسول

سینا مسافر
سینا مسافر
17:23، 1401/06/12
درخواست ایندکس ویدیو؛ قابلیت جدید سرچ کنسول
1 رای    میانگین 5/5
لطفا شما هم امتیاز بدهید!
اخبار جدید از سرچ کنسول

درخواست ایندکس ویدیو؛ قابلیت جدید سرچ کنسول


ساخت و مشاهده ویدیو در وب همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد و جستجوی گوگل ویدیوهای میلیون‌ها سایت مختلف را فهرست‌بندی می‌کند، بنابراین افراد می‌توانند به راحتی این محتوا را کشف و تماشا کنند. سرچ کنسول برای اینکه به شما کمک کند تا عملکرد ویدیوهای خود در گوگل را درک و زمینه‌های بهبود احتمالی را شناسایی کنید، یک قسمت گزارش‌دهی جدید به نام فهرست‌بندی ویدیو (Video Indexing) را راه‌اندازی می‌کند. گوگل این تغییر را به تدریج طی چند ماه آینده ارائه خواهد کرد، بنابراین ممکن است در حال حاضر هیچ تغییری را مشاهده نکنید.

قسمت Video Indexing Report

اگر گوگل ویدیوهایی را در سایت شما شناسایی کند، عبارت Video Indexing Report در نوار راهنمای سمت چپ در بخش Coverage ظاهر می شود. اگر گوگل ویدیویی را در وب سایت شما شناسایی نکرده باشد، شما این قسمت گزارش‌دهی را نخواهید دید.

این گزارش وضعیت نمایه سازی ویدیو در سایت شما را نشان می دهد و به شما کمک می کند به سوالات زیر پاسخ دهید:

  • گوگل در چه تعداد صفحه یک فایل ویدیویی را شناسایی کرده است؟
  • کدام ویدیوها با موفقیت ایندکس شده‌اند؟
  • چه مسائلی مانع از ایندکس شدن ویدیوها می شود؟

علاوه بر این، اگر یک مشکل موجود را برطرف کنید، می‌توانید از این قسمت برای تأیید اصلاح استفاده کنید و نحوه به‌روزرسانی صفحات ویدیویی اصلاح شده را در نمایه‌سازی گوگل پیگیری کنید.

نمایش ویدئوهای ایندکس شده در سرچ کنسول

لطفاً توجه داشته باشید که این قسمت با قسمت Video Rich results report متفاوت است. قسمتی که در پست امروز مورد بحث قرار گرفت، در مورد نمایه سازی ویدیو، صرف نظر از هر گونه داده ساختاریافته ویدیویی است، و بنابراین صحت و درستی موارد داده‌های ساختار یافته ویدیو را نشان نمی دهد. قسمت  Video Rich results reportبدون تغییر خواهد بود و همچنان نشان می‌دهد که کدام اقلام داده ساختار یافته ویدیو در سایت شما معتبر یا نامعتبر هستند.

بررسی یک صفحه ویدیویی خاص

علاوه بر قسمت گزارش‌دهی جدید، ما همچنین قسمت tool Inspection URL را نیز بهبود بخشیم تا به شما امکان ‌دهد وضعیت نمایه‌سازی ویدیوی یک صفحه خاص را بررسی کنید. هنگام بررسی یک صفحه، اگر گوگل ویدیویی را در آن تشخیص دهد، موارد زیر را در نتایج مشاهده خواهید کرد:

  • جزئیاتی مانند URL ویدیو و URL تصویر بندانگشتی (Thumbnail).
  • وضعیت صفحه که نشان می دهد آیا ویدیو ایندکس شده است یا خیر.
  • فهرستی از مشکلاتی که مانع از ایندکس شدن ویدیو می شود.

این موضوع در مورد بخش live inspection صدق نمی‌کند، و وضعیت نمایه‌سازی ویدیو را نشان نمی‌دهد و فقط نشان می دهد که آیا ویدیویی در «صفحه در حال بررسی» شناسایی شده است یا خیر.

امکان بررسی ایندکس شدن ویدئو در قسمت URL Inspection

امیدواریم که ابزارهای جدید درک شما را از عملکرد ویدیوهایتان در جستجو راحت‌تر و شناسایی و رفع مشکلات را آسان‌تر کند.

سینا مسافر
سینا مسافر

سینا زبان خونده، یه سرکی هم توی مدیریت IT کشیده! سال‌های زیادی هم به صورت فریلنسر به ترجمه متون و دوره‌های مختلف پرداخته. سینا عاشق بازی‌های کامپیوتریه، خوره فیلم و سریاله و آهنگای پاپ خارجی رو دوست داره. بدش نمیاد هر از چند گاهی یه کتابی هم بخونه، اونم ترجیحاً از نوع رمان و ژانر علمی تخیلی. غذا خوردن هم براش یه تفریح به حساب میاد و عاشق ساندویچ خوردنه. سینا در بخش سئو و محتوا به ما کمک می‌کنه.

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت منتوریکس مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

ما نظرات و سوالات شما را با دقت می‌خوانیم و پاسخ می‌دهیم
نظرات تعداد کاراکترهای باقی مانده: 300
انصراف