اخبار جدید از سرچ کنسول

گوگل گزارش‌های سرچ کنسول را ساده کرد

سینا مسافر
سینا مسافر
16:38، 1401/06/21
گوگل گزارش‌های سرچ کنسول را ساده کرد
1 رای    میانگین 5/5
لطفا شما هم امتیاز بدهید!
اخبار جدید از سرچ کنسول

گوگل گزارش‌های سرچ کنسول را ساده کرد


گوگل نحوه دسته بندی صفحات، آیتم‌ها و مشکلات را در گزارش های سرچ کنسول ساده‌سازی کرده است. آن‌ها امیدوارند این کار به شما کمک کند تا روی مسائل مهمی که بر دیده شدن شما در جستجو تأثیرگذار است تمرکز کرده و همچنین کارهایتان را بهتر اولویت‌بندی کنید. گوگل این تغییر را در چند ماه آینده به تدریج در همه قسمت ها اعمال خواهد کرد، بنابراین ممکن است در حال حاضر هیچ تغییری را مشاهده نکنید.

کاربران به گوگل گفته‌‌اند که هنگامی که وضعیت "warning" را بر روی یک URL یا آیتم می‌بینند، گیج می‌شوند: آیا این اخطار به این معنی است که صفحه یا آیتم موردنظر نمی‌تواند در گوگل به نمایش دربیاید؟

در پاسخ به این مشکل، گوگل آیتم‌های قسمت بالایی (rich result ها در قسمت گزارش‌های rich result،  یا یک صفحه یا نشانی اینترنتی برای سایر گزارش‌ها) را به دو گروه تقسیم کرده است:

  • صفحات یا مواردی که مشکلات مهمی دارند برچسب نامعتبر (Invalid) می‌گیرند
  • صفحات یا آیتم‌هایی که مشکلات مهمی ندارند، برچسب معتبر (Valid) دریافت می‌کنند

 

گوگل معتقد است این گروه‌بندی جدید به شما کمک می‌کند تا به سرعت متوجه شوید که چه مشکلاتی بر ظاهر سایت شما در گوگل تأثیر می‌گذارد، تا به شما در اولویت‌بندی اصلاحات کمک کند. این تغییر بر گزارش‌های هلپ سنتر نیز تأثیر می‌گذارد، که می توانید درباره این در اینجا بیشتر بخوانید.

برای یادآوری بیشتر، این فقط یک تغییر در نحوه گزارش‌دهی در سرچ کنسول است و هیچ تغییری در نحوه خزش، نمایه سازی یا خدمات‌دهی به صفحات شما در جستجوی گوگل اتقاق نیافتاده است.

به روز شده کنسول جستجو طبقه بندی مورد را گزارش می‌کند

تغییرات مورد بحث در این مطلب در قسمت tool Inspection URL نیز به هنگام بررسی یک URL خاص در سرچ کنسول، منعکس خواهد شد.

با این حال، این تغییرات در API قسمت URL Inspection بعد از چند ماه و پس از عرضه کامل آن بروزرسانی خواهد شد. این بدان معناست که اگر در پنل خود دسته بندی به روز شده آیتم ها را مشاهده می‌کنید، ممکن است هنگام مقایسه نتایج از رابط محصول و API تفاوت‌هایی را مشاهده کنید. توجه داشته باشید که پس از تکمیل عرضه، هیچ مقادیر جدیدی در API وجود نخواهد داشت.

نظر شما درباره این بروزرسانی جدید چیست؟ لطفاً نظرات خود را در قسمت کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

سینا مسافر
سینا مسافر

سینا زبان خونده، یه سرکی هم توی مدیریت IT کشیده! سال‌های زیادی هم به صورت فریلنسر به ترجمه متون و دوره‌های مختلف پرداخته. سینا عاشق بازی‌های کامپیوتریه، خوره فیلم و سریاله و آهنگای پاپ خارجی رو دوست داره. بدش نمیاد هر از چند گاهی یه کتابی هم بخونه، اونم ترجیحاً از نوع رمان و ژانر علمی تخیلی. غذا خوردن هم براش یه تفریح به حساب میاد و عاشق ساندویچ خوردنه. سینا در بخش سئو و محتوا به ما کمک می‌کنه.

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت منتوریکس مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

ما نظرات و سوالات شما را با دقت می‌خوانیم و پاسخ می‌دهیم
نظرات تعداد کاراکترهای باقی مانده: 300
انصراف