دوره آنلاین گوگل آنالیتیکس 4

مـدت
22 ویدیو
نـوع دوره
آنلاین
قیمـت
11,000,000 ریال 8,000,000 ریال
زمـان شـروع
بلافاصله پس از خرید
مدرس
شیما تیموری
پیشـنیاز
آشنایی مقدماتی با گوگل تگ منیجر (GTM)
ثبت‌نام دوره
آنلاین ثبت‌نام شروع شد
کاربردی
مبتنی بر تجارب و مثال‌های واقعی
گواهینامه رسمی
قابل استعلام و اشتراک آنلاین
پرتابل آموزشی
پنل اختصاصی برای فراگیران
تضمین کیفیت
بازگشت %100 وجه درصورت عدم رضایت

برای یاد گرفتن گوگل آنالیتیکس 4 آماده‌ شده‌اید؟ قرار است در10 تیر 1402 گوگل آنالیتیکس 4 جای گوگل آنالیتیکس یونیورسال را بگیرد و ما چاره‌ای نداریم جز اینکه کار با آن را یاد بگیریم. پس چه زمانی بهتر از الان که شروع کنیم و با خیال راحت به Google Analytics 4 یا GA4 مهاجرت کنیم. 

اگر شما دنبال یادگیری دوره ga4 در سال 1402 هستید یا اینکه کمی با آن آشنا هستید ولی می‌خواهید با زیر و بم آن آشنا شوید، دوره آنلاین گوگل آنالیتیکس 4 را بگذرانید؛ این دوره کاملا مخصوص شماست. 

برای تصمیم‌گیری و ثبت‌نام دوره آنلاین GA4 نیاز به اطلاعات بیشتر دارید؟ در ادامه، تمامی اطلاعاتی را که نیاز دارید، برایتان آورده‌ایم.

دوره آنلاین گوگل آنالیتیکس 4 در یک نگاه

 • 21 ویدئوی آموزشی ضبط شده + 11 مقاله‌
 • 4 ساعت آموزش ویدئویی (247 دقیقه)
 • دسترسی دائم به ویدئوهای آموزشی
 • ارائه تمرین عملی متناسب با درس‌ها
 • آموزش GA4 براساس سایت‌های ایرانی و استفاده از مثال‌های بازار دیجیتال مارکتینگ ایرانی مانند ادنتورک‌های ایرانی (یکتانت)، ترب و...
 • پشتیبانی 2 ماهه بعد از خرید دوره
 • کیفیت بالا و کم حجم ویدئوهای آموزشی
 • معرفی منابع کمک آموزشی در درس‌ها
 • آموزش گوگل تگ منیجر برای استفاده در GA4

مزایای این دوره چیست؟

 • محتوای این دوره مبتنی بر آخرین آپدیت گوگل یعنی 10 فروردین 1402 است.
 • دوره آنلاین GA4 منتوریکس، مبتنی بر تجربه واقعی مدرسان این دوره در کسب‌وکارهای ایرانی با اجرای بیش از 30 پروژه موفق گوگل آنالیتیکس 4 است.
 • در این دوره، کلی‌گویی وجود ندارد و تمام نکات و ترفندها به‌صورت کاربردی برای انواع وب‌سایت‌ها (فروشگاهی، شخصی، شرکتی و...) ارائه شده است.

در دوره آنلاین گوگل آنالیتیکس 4 چه چیزی یاد خواهید گرفت؟

 • ساخت اکانت گوگل آنالیتیکس 4 + چک‌لیست 11 آیتمی ضروری تنظیمات
 • معرفی کامل انجام 5 روش ایونت ترکینگ + تمرین ساخت این روش‌ها
 • آشنایی با منوها و Interface گوگل آنالیتیکس 4
 • آموزش بهینه‌سازی تبلیغات گوگل ادز و ادنتورک‌های ایرانی مانند ترب
 • آموزش گزارش‌سازی (شامل Free form و Funnel) با مثال‌هایی از سایت‌های فروشگاهی ایرانی

شما می‌توانید سرفصل‌های جامع دوره GA4 را در انتهای همین صفحه مشاهده کنید.

این دوره پیش‌نیاز دارد؟

در دوره آنلاین آموزش GA4، تمامی مباحث مورد نیاز را پوشش می‌دهیم و حتی برای شما هم تمرین در نظر می‌گیریم تا بهتر با گوگل آنالیتیکس 4 آشنا شوید. پس نیازی به پیش نیاز ندارید.

با این حال، برای آن دسته از عزیزانی که تا به حال با گوگل آنالیتیکس کار نکرده‌اند، کتابی نوشته‌ایم که می‌توانید از آن‌ استفاده کنید و سپس اقدام به ثبت‌نام در این دوره کنید.

کتاب گوگل آنالیتیکس 4

دانلود رایگان کتاب آموزش گوگل آنالیتیکس یونیورسال

از طرف دیگر، از آنجایی که هنگام کار با GA4 به ابزار گوگل تگ منیجر (Google Tag Manager) نیاز داریم، پس باید با گوگل تگ منیجر هم کار کرده باشید.

اگر هنوز با گوگل تگ منیجر آشنا نیستید، دوره‌ی گوگل تگ منیجر را بگذرانید

دوره گوگل تگ منیجر

برای اینکه با ساختار و کاربرد گوگل تگ منیجر آشنا شوید، این مطلب را بخوانید.

چه کسانی باید دوره GA4 را بگذرانند؟

 • دیجیتال مارکترها (سئوکاران و مدیران محتوا)
 • پرفورمنس مارکترها (کارشناسان گوگل ادز، ادنتورک‌های ایرانی و تحلیل‌گران داده)
 • مدیران بازاریابی و مدیران دیجیتال مارکتینگ

کیفیت ویدئوهای این دوره از منتوریکس چگونه است؟

ویدئوهای آموزشی دوره گوگل آنالیتیکس 4 (Google Analytics 4) به صورت اسکرین ریکورد (Screen Record) و با کیفیت بالایی تهیه شده است.

آیا پس از پایان دوره مدرکی به شما تعلق خواهد گرفت؟

در صورت نیاز به مدرک باید در آزمون آنلاین ما شرکت کنید. 

شما می‌توانید مدرک را به صورت آنلاین در سامانه فراگیران ما دریافت کنید. 

در صورت این که نیاز دارید نسخه کاغذی مدرک را دریافت کنید باید از طریق فرم زیر اقدام کنید و هزینه‌های ارسال را پرداخت کنید. 

سامانه فراگیران ما قابلیت استعلام مدرک هم دارد. تنها شما با ارائه کد رهیابی به کارفرمایان و یا هر کسی دیگر قرار دهید و آن‌ها به صورت آنلاین مدرک شما را ملاحظه کنند. 

X سرفصل دوره

1. به دوره گوگل آنالیتیکس 4 خوش آمدید

سلام! به جدیدترین دوره آموزشی آژانس دیجیتال مارکتینگ منتوریکس خوش آمدید: دوره جامع گوگل آنالیتیکس 4. در این قسمت، با رودمپ یادگیری گوگل آنالیتیکس 4 و سایر جزئیات این دوره آشنا خواهید شد.

2. آشنایی با مدرس و دوره GA4 منتوریکس

Intro یا معرفی دوره: در اولین قسمت، با مدرس دوره آشنا می‌شوید و کمی از فضای دوره و GA4 خواهید شنید.

3. آشنایی با گوگل آنالیتیکس 4 و مزایای آن {اول دوستت رو بشناس}

فصل اول، قسمت یک: اول از همه باید با GA4 آشنا بشیم، تفاوت‌هایش با گوگل آنالیتیکس یونیورسال را بدانیم و درباره مزیت‌ها و معایبش بیشتر بدانیم.

4. دیکشنری گوگل آنالیتیکس 4 برای تازه کارها

فصل اول، قسمت دو: برای آشنایی با اصطلاحات گوگل آنالیتیکس 4، این درس را حتما بگذرانید. با خواندن این دیکشنری متوجه می‌شوید که GA4 چطور data را می‌خواند و برای ما به نمایش می‌گذارد.

5. آموزش نصب و فعالسازی GA4 با گوگل تگ منیجر و gtag

فصل دوم، درس اول: قرار است گوگل آنالیتیکس 4 را نصب و فعال کنیم. برای نصب GA4 چندتا نکته مهم هست که برایتان می‌گویم که مهم‌ترینش اطمینان از درستی نصب آن است. 

6. ایمپورت (Import) گل‌ (Goal) گوگل آنالیتیکس یونیورسال به گوگل آنالیتیکس 4

فصل دوم، درس دوم: اگر با گوگل آنالیتیکس یونیورسال کار می‌کند، پس از goals هم استفاده کرده‌اید. با امکان import می‌توانید گل‌ها را به گوگل آنالیتیکس 4 هم منتقل کنید.

7. اتصال (link) گوگل سرچ کنسول به GA4

فصل دوم، درس سوم: با لینک گوگل سرچ کنسول به گوگل آنالیتیکس 4، می‌توانیم از داده‌های آن مثل گزارش کلمات کلیدی و رتبه‌هایش استفاده کنیم.

8. اتصال (link) گوگل ادز (Google Ads) به GA4

فصل دوم، درس چهارم: حالا وقتش رسیده ابزار دیگر گوگل یعنی گوگل ادز را هم به گوگل آنالیتیکس 4 وصل کنیم تا اگر کمپینی برگزار کردیم، اطلاعاتش را راحت‌تر رصد کنیم و کمپین‌ها را براساس داده‌های گوگل آنالیتیکس به بهترین شکل بهینه کنیم.

9. تِرکینگ (Tracking) ساب دامنه (Subdomain) در GA4

فصل دوم، درس پنجم: اگر چند تا ساب دامنه (ساب دومین) داشته باشیم و بخواهیم آن‌ها را در گوگل آنالیتیکس 4 track کنیم، باید چکار کنیم؟

10. اکسکلود (Exclude) ترافیک داخلی (Internal traffic) در GA4

فصل دوم، درس ششم: چطور ترافیک داخلی سازمانمان را از گوگل آنالیتیکس 4 خارج یا اِکسکلود کنیم؟ این کار را قبلا در گوگل آنالیتیکس یونیورسال هم انجام می‌دادیم. اما در Ga4 قضیه فرق کرده.

11. اکسکلود (Exclude) پارامترهای کوئری (Query parameters) در GA4

فصل دوم، درس هفتم: چطور دیتای تمیزی در گوگل آنالیتیکس 4 داشته باشیم؟ چکار کنیم که هنگام گزارش‌خوانی اثری از پارامترهای اضافی مثل شماره صفحه نباشد؟ 

12. اکسکلود (Exclude) درگاه پرداخت شاپرک در GA4

فصل دوم، درس هشتم: اکسکلود ترافیک ریفرال مثل درگاه شاپرک و زرین‌پال از کارهای دیگری است که در GA4 باید انجام دهیم. این کار را در گوگل آنالیتیکس یونیورسال هم انجام می‌دادیم اما در GA4 ظاهر قضیه کمی فرق کرده.

13. اعمال دسترسی به افراد در GA4 و نکات مهم آن

فصل دوم، درس نهم: مسئله مهم در دادن دسترسی گوگل آنالیتیکس 4 به افراد مختلف، شناسایی نیازها و توجه به سطح شغلی افراد است. در این درس، به شما می‌گوییم که به چه نکاتی باید توجه کنید.

14. فعال کردن Site Search در GA4

فصل دوم، درس دهم: چطور بفهمیم که کاربران سایتمان چه کلمات و عباراتی در سایت جستجو کردند و گزارشش را در گوگل آنالیتیکس 4 ببینیم؟

15. فعال کردن گوگل سیگنال در GA4

فصل دوم، درس یازدهم: چطور از دیتای کاربرانمان که در گوگل اکانت خود دارند برای کمپین‌های خودمان استفاده کنیم؟

16. گزارش Home و Realtime در GA4

فصل سوم، درس اول: رسیدیم به بهش معرفی محیط GA4. در این درس، نگاهی سریع به Home و Realtime خواهیم انداخت تا بدانیم کاربرانمان در حال حاضر یا به طور کلی در یک بازه مشخص، چه کاری روی سایت انجام می‌دهند؟

17. گزارش Life cycle در GA4

فصل سوم، درس دوم: می‌خواهیم رفتار کاربران سایت را بهتر درک کنیم. کجا می‌روند؟ چه کارهایی انجام می‌دهند؟ از کدام کشور هستند و...

18. گزارش Business Objectives در GA4

فصل سوم، تکمیلی درس دوم: در ادامه درس دوم، نوبتش رسیده که از گزارش Business Objectives بگویم. گزارشی که شباهت زیادی با Life Cycle دارد اما براساس اهداف بیزنسی ما چیده می‌شود.

19. منوی Advertising و Attribution در GA4

فصل سوم، درس سوم: برای اطلاع از داده‌های کمپین‌های تبلیغاتی سایتمان باید از منوی advertising استفاده کنیم. در این درس به شما می‌گویم که چطور این کار را انجام دهید.

20. منوی Admin در GA4

فصل سوم، درس چهارم: بیایید نگاهی دقیق‌تر به منوی Admin بیندازیم. در این قسمت، سراغ آن آیتم‌هایی می‌روم که در درس‌های قبلی به آن‌ها اشاره نکردم.

21. آشنایی با ایونت‌ها (Events) در GA4 {معرفی دقیق و کامل}

فصل چهارم، درس اول: این قسمت خیلی مهم است. آشنایی کامل با ایونت‌های گوگل آنالیتیکس 4 به ما کمک می‌کند تا ایونت ترکینگ درستی انجام دهیم. یک جزوه‌ی آموزشی هم کنار ویدئو برایتان در نظر گرفتم.

22. ایونت ترکینگ (Event Tracking) مراحل خرید با نمونه عملی فروشگاهی + تست درستی ایونت ها با دیباگ ویو

فصل چهارم، درس دوم: در این درس تقریبا طولانی، ایونت ترکینگ یک سایت فروشگاهی را انجام می‌دهیم: کلیک روی دکمه افزودن به سبد خرید، دکمه پرداخت، پرداخت و...

23. ساخت کانورژن (Conversion) در GA4

فصل چهارم، درس سوم: در این مرحله وقتش رسیده ایونت‌هایی را که ساختیم به کانورژن تبدیل کنیم. 

24. گزارش Engagement report در GA4

فصل چهارم، درس چهارم: گزارش مهمی که به ایونت ترکینگ و تحلیل ایونت و کانورژن پیونده خورده، Engagement report است.

25. آشنایی با Exploration در GA4

فصل پنجم، درس اول: برای ساخت گزارش در گوگل آنالیتیکس 4، از بخش Exploration باید استفاده کنیم که گزارش‌های متنوعی دارد. به شما می‌گویم که چطور گزارش بسازید.

26. ساخت گزارش Free form در GA4

فصل پنجم، درس دوم: یک نمونه عملی از ساخت گزارش با استفاده free form را برایتان می‌گویم.

27. ساخت فانل (Funnel) در GA4

فصل پنجم، درس سوم: یادتان هست در فصل ایونت ترکینگ، ایونت‌های مراحل خرید را باهم ساختیم؟ حالا می‌خواهیم گزارش فانل یا قیف فروش آن را بسازیم.

28. جمع‌بندی از آنچه یاد گرفتیم

تبریک می‌گویم. به آخر مسیر رسیدید. حالا می‌توانید با خیال راحت به گوگل آنالیتیکس 4 مهاجرت کنید و از گزارش‌های آن استفاده کنید.

 

مدرسان این دوره

شیما تیموری

شیما تیموری

شیما پرفورمنس مارکتر ارشد منتوریکس است و تاکنون صدها کمپین تبلیغات CPC و CPI (گوگل ادز، یکتانت و...)، پروژه‌های تحلیل داده و CRO اجرا کرده؛ مانند تکنولایف، بوکلند، کندو، ثبت فردا، هایپرفمیلی (اُکالا)، سوییچ، پاکلین و....

دیگران درباره منتوریکس چه می‌گویند؟

از وقتی جلسه‌های مشاوره‌ای دیجیتال مارکتینگ را با منتوریکس شروع کردیم، زاویه‌ی دیدمان بسیار تغییر کرد و در این زمینه در مسیر پیشرفت قرار گرفتیم. در این مدت همه دوستان منتوریکسی‌ها با گشاده‌رویی و سخاوت مثال زدنی هر آنچه می‌دانستند را به ما منتقل کردند و به نظرم بارزترین ویژگی آنها این است که هر چه دارند را بدون تعارف به اشتراک می‌گذارند و فن استاد را برای خود نگه نمی‌دارند. امید اکبرپور - (مدیر بازاریابی و فروش آژانس ستاره ونک)