گوگل لنز چیست و چه کارهایی از دستش برمی‌آید؟

شیما تیموری
شیما تیموری
13:23، 1399/09/16
گوگل لنز چیست و چه کارهایی از دستش برمی‌آید؟
1 رای    میانگین 5/5
لطفا شما هم امتیاز بدهید!

گوگل لنز چیست و چه کارهایی از دستش برمی‌آید؟


در آخرین سفرم به پارک ملی بوجاق، عاشق گل‌های زردی شدم که اسم‌شان را نمی‎دانستم و هیچکسی هم نبود که راهنمایی‌ام کند. چند روز بعد فهمیدم که می‌توانستم با یک اپلیکیشن کاربلد جواب سوالم را پیدا کنم. شما هم مثل من چنین اتفاقی برای‌تان افتاده؟ از حیوان، گیاه یا درختی خوش‌تان آمده اما نمی‌دانستید اسمش چیست؟ بیایید تا بگویم باید چه کنیم.

دانلود ویدیو از آپاراتگوگل لنز چیست؟

باز هم پای گوگل عزیز در میان است

گوگل با به راه انداختن Google Lens، امکان جدیدی را فراهم کرده تا تمامی افرادی که دنبال پیدا کردن جواب سوالات‌شان هستند، کارشان راه بیفتد. از خواندن متن‌هایی غیر از زبان اصلی هر فردی تا دانستن نژاد حیوانات و گونه‌های گیاهی. با گوگل لنز می‌توانید تمامی این کارها را بدون پرسیدن از شخصی دیگر، انجام دهید.

خودِ گوگل برای معرفی گوگل لنز از عبارت «آنچه را می‌بینید، جستجو کنید» استفاده کرده تا دقیقا ساز و کار ابزارش را مشخص کند.
حالا بیایید ادامه‌ی ماجرای گل موردعلاقه‌ام در پارک ملی بوجاق را بگویم. بعد از اینکه متوجه شدم می‌شود با گوگل لنز، اسم گل را پیدا کنم، دست به کار شدم و سراغ Google رفتم.

معرفی گوگل لنزصفحه اول گوگل لنز

از آنجایی که گوشی من آیفون است، بنابراین از اپلیکیشن google lens نمی‌توانستم استفاده کنم. چون این اپلیکیشن فقط روی گوشی‌های اندرویدی کار می‌کند. پس اگر شما هم مثل من، آیفون دارید همین الان اپلیکیشن Google را نصب کنید تا از خوبی‌ها و مهربانی‌های این اپلیکیشن عزیز بی‌بهره نمانید.

بعد از نصب Google، باید روی علامت دوربین مانندش بزنید و عکس‌تان را بگیرید یا اگر از قبل در گوشی ذخیره کرده‌اید، آن را باز کنید. گوگل لنز بعد از جستجو و تطبیق عکس با داده‌های تصویری‌اش، اسم گیاه، درخت یا حیوان موردنظرتان را به شما می‌گوید.
مثلا من فهمیدم که اسم گل‌های زردی که عاشقشان شدم، Jerusalem artichoke است که گویا در فارسی به گل سیب‌زمینی ترشی هم معروفند و استفاده‌ی خوراکی هم دارد.

گوگل لنزبالاخره به سر منزل مقصود رسیدم.

گوگل لنز چه خوبی‌های دیگری دارد؟

به جز پیدا کردن اسم گونه و نوع حیوانات و گیاهان، می‌توانید مشق‌های مدرسه را هم انجام دهید. فقط کافی‌ست از سوال عکس بگیرید تا گوگل لنز جوابش را به شما بگوید. پیدا کردن نزدیک‌ترین جاهای دیدنی به موقعیت جغرافیایی شما، اسکن متن و ترجمه متون دیگر، پیدا کردن وسایل مشابه با وسیله‌ی موردنظر شما و حتی انتقال متنی از گوشی به کامپیوتر شما از کارهای دیگری است که گوگل لنز انجام می‌دهد.

مثلا اگر من با گوگل لنز، صفحه‌ای را باز کنم و بخواهم مطلبش را به کامپیوترم بفرستم، فقط کافیست بعد از انتخاب متن موردنظرم، از قابلیت copy to computer استفاده کنم تا در لحظه، بتوانم از روی سیستمم، متن را کپی، پیست کنم. مثل تصویر زیر:

معرفی گوگل لنزبه همین راحتی می‌شود بین گوگل لنز و کامپیوتر، داده‌ها را منتقل کرد.

ویدئوی معرفی گوگل لنز

حالا که با مزایای گوگل لنز آشنا شدید، همین الان روی گوشی‌تان نصبش کنید و ویدئوی معرفی زیر را هم ببینید.

 

شیما تیموری
شیما تیموری

شیما یه عالمه باستانشناسی خونده. منتها بیشترین حفاری که کرده درون خودش بوده. یعنی مرتب تلاش می‌کنه همه زوایای پنهان و جالب وجودش رو کشف و دنبال کنه. به طور کلی اون عشق وافری به دنبال کردن و پیدا کردن داره.
شیما تو ادوردز - به قول گزارشگرهای کشتی- برای خودش صاحب سبکه و ضمناً دست به قلم خوبی هم داره...

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت منتوریکس مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

ما نظرات و سوالات شما را با دقت می‌خوانیم و پاسخ می‌دهیم
نظرات تعداد کاراکترهای باقی مانده: 300
انصراف