جاسوسی رنگ‌ها با Colorzilla

شیما تیموری
شیما تیموری
17:11، 1399/10/17
جاسوسی رنگ‌ها با Colorzilla
1 رای    میانگین 5/5
لطفا شما هم امتیاز بدهید!

جاسوسی رنگ‌ها با Colorzilla


آیا شما هم مثل ما بچه‌های منتوریکس، اهل کنجکاوی درباره‌ی طراحی وبسایت‌ها هستید؟ بعضی وقت‌ها که حوصله‌مان سر می‌رود یا می‌خواهیم سایت‌ها را بررسی کنیم، سراغ رنگ‌ها هم می‌رویم. مثلا تاحالا شده از رنگ‌بندی سایتی خوش‌تان آمده اما ندانید که کد رنگش چیست؟ ما به شما می‌گوییم که چطور جاسوسی رنگ‌‌ها را بکنید. این مقاله هم برای شماست و هم برای طراحان UI و UX اول راه که تازه کارشان را شروع کردند.

دانلود ویدیو از آپارات ‌ جاسوسی رنگ‌ها با Colorzilla

اکستنشن Colorzilla

باز هم سری به دنیای افزونه‌های گوگل کروم (Chrome Extensions) می‌زنیم. اگر هنوز با اکستنشن‌های مرورگرها (کروم یا فایرفاکس) کار نکرده‌اید، باید بگوییم که این افزونه‌ها، به جای نصب روی سیستم عامل کامپیوترتان، روی مرورگر شما نصب می‌شوند و حجم خیلی کمی را اشغال می‌کنند. افزونه‌ها، در قسمت بالای نوار مرورگر قرار می‌گیرند و شما می‌توانید متناسب با نیازتان از آن‌ها استفاده کنید: مثل افزونه گرامرلی (برای چک کردن متن انگلیسی)، افزونه‌های VPN، افزونه‌های دانلود عکس، افزونه Google translate و هزار و یک افزونه دیگر. به نظر ما، سر فرصت بنشینید و در دنیای افزونه‌ها قدری سیاحت کنید.

حالا برویم سروقت بحث خودمان. برای اینکه بدانید چطور می‌توان کد رنگ موردنظر را در صفحه‌ای از وبسایت پیدا کرد، کافیست افزونه‌ی colorzilla را به مرورگر خود اضافه کنید. اپول اسدی در ویدئوی آموزشی معرفی colorzilla، راجع به این افزونه و نحوه‌ی استفاده از آن توضیح می‌دهد.

شیما تیموری
شیما تیموری

شیما یه عالمه باستانشناسی خونده. منتها بیشترین حفاری که کرده درون خودش بوده. یعنی مرتب تلاش می‌کنه همه زوایای پنهان و جالب وجودش رو کشف و دنبال کنه. به طور کلی اون عشق وافری به دنبال کردن و پیدا کردن داره.
شیما تو ادوردز - به قول گزارشگرهای کشتی- برای خودش صاحب سبکه و ضمناً دست به قلم خوبی هم داره...

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت منتوریکس مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

ما نظرات و سوالات شما را با دقت می‌خوانیم و پاسخ می‌دهیم
نظرات تعداد کاراکترهای باقی مانده: 300
انصراف