پست ویدئویی معمولی یا Reels یا IGTV { کدام مناسب من است؟ }

امیرحسین سربیشه
امیرحسین سربیشه
09:59، 1400/03/14
پست ویدئویی معمولی یا Reels یا IGTV { کدام مناسب من است؟ }
1 رای    میانگین 5/5
لطفا شما هم امتیاز بدهید!

پست ویدئویی معمولی یا Reels یا IGTV { کدام مناسب من است؟ }


تیک تاک توانست شبکه اجتماعی را تحت تاثیر خود قرار بدهد و شیوه جدیدی را وارد این بازی بکند. اینستاگرام نیز برای اینکه از تیک تاک کم نیارد، قابلیت Reels را در اپدیت‌های جدیدش وارد اپلیکیشن خود کرد تا دیگر کاربرانش به سمت تیک تاک نروند. امروزه می‌توانیم 3 حالت ویدیو خود را در اینستاگرام پست کنیم؛ ویدیو معمولی، REELS و IGTV. در این مطلب می‌خواهیم ببینیم کدام ویدیو را در کدام حالت پست کنیم و مزایا و معایب آن‌ها را با هم بررسی کنیم. با منتوریکس همراه باشید.

Instagram TV (IGTV)

IGTV  در رقابت با یوتیوب به اینستاگرام اضافه شد. اینجا افراد می‌توانند ویدیوهای ویرایش شده و با کیفیت بالا را در قالب طولانی 10 دقیقه ارسال کنند. این برنامه به طور مستقیم یا از طریق حساب Instagram شما قابل دسترسی است. یک تفاوت اساسی بین YouTube و IGTV این است که ویدیوها مانند تیک تاک 9:16 نمایش داده می‌شوند و حالت عمودی دارند، در حالی که یوتیوب ویدیوها را به صورت افقی نشان می‌دهد. چرا اینستاگرام این کار را می‌کند؟ چون به نظر می‌رسد فرهنگ سلفی در اینستاگرام بیشتر جواب داده است تا حالت ویلاگ یوتیوبی. تفاوت بزرگ دیگر میان یوتیوب و تلویزیون اینستاگرام این است که، یوتیوب محدودیتی در زمان ویدیو ندارد، اما اینستاگرام می‌گوید کاربران من ویدیوهای بالای 10 دقیقه شاید حوصله‌شان را سر ببرد.

ویدیو اینستاگرام

هرچند IGTV دقیقاً رقیب YouTube نیست، اما در نوع خود یک پلتفرم ویدیویی کاملاً جدی و رقابتی است. اگر می‌توانید محتوایی جذاب برای مخاطبان خود ایجاد کنید، حتماً مطالب را کوتاه نگه دارید و به یاد داشته باشید که پیوندهایی را که اهداف بازاریابی شما را پیش می‌برند، قرار دهید. اینستاگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی بسیار مناسب برای برند Awareness عمل می‌کند. همچنین در یک ویدیو 10 دقیقه‌ای می‌توانید آموزش بهتری به دنبال کنندکان خود دهید تا یک ویدیو 1 ساعته.

Reels

هنگامی که اینستاگرام روند کپی کردن از اسنپ چت و یوتیوب را در دستور کار خود قرار داد و استوری و IGTV را به اپلیکیشن خود اضافه کرد، می‌توانستید حدس بزنید که پلتفرم ویدئویی بعدی برای تقلید TikTok باشد! Instagram Reels یک خوراک ویدئویی با قالب و زمان کوتاه است که در آن کاربران می‌توانند کلیپ‌های 15 ثانیه ای برای خنداندن مردم، نشان دادن مهارت یا بازاریابی نام تجاری، منظره‌های زیبا، دوربین مخفی و... را پست کنند. در حالی که Reels نسبتاً جدید است، اما به همان اندازه TikTok در رسانه‌های بازاریابی ویدیویی سر و صدا ایجاد نکرده است، در حقیقت، اکثر فیلم‌های Reels اغلب از تیک تاک بازنشر شدند و کسی برای این پلتفرم اینستاگرام ویدیوی خلاقانه‌ای نمی‌سازد، البته این روند در حال تغییر است و مردم سعی کردند در ریلز اینستاگرام هم خودی نشان دهند.

ریلز اینستاگرام

اگرچه Reels احتمالاً هرگز به موفقیتی که TikTok به دست آورد دست نخواهد یافت، اما همچنان یک فرصت عالی بازاریابی است. Reels به کاربر خود اجازه می‌دهد محتوایی ایجاد کند که به سرعت محصولی را برجسته کند، برخی از پشت صحنه فرهنگ شرکت شما را نشان دهد یا منافع دریافتی مشتریان و کاربران را نشان دهد. حالا چرا از Reels استفاده کنیم و استوری نذاریم؟ چون اگر در ریلز اینستاگرام ویدیو بذارید ممکن است زودتر ویدیو شما به اکسپلور برود. به همین سادگی!

پست معمولی Feed

پست معمولی که از اول هم با اینستاگرام بود ویدیوهایی است که اگر تک باشند 1 دقیقه‌ای هستند، اما برخی پست اسلایدی می‌گذارند که هر اسلاید می‌تواند 1 دقیقه باشد. در پست معمولی شما مانند IGTV آزادی بیشتری ندارید و مجبورید ویدیوهای خود را با زمان کم بگذراید. پست ویدیویی معمولی بیشتر حالت خبرمایه دارد و شما می‌توانید از وضعیت خود پست‌هایی بگذارید که شاید در استوری جواب نمی‌دهد.

پست ویدیو اینستاگرام

همچنین اگر پست معمولی می‌گذارید، اگر همه چیز را رعایت کرده باشید و الگوریتم اینستاگرام را راضی کرده باشید، به اکسپلور پیج خواهید رفت و ترافیک بسیاری به پیج شما وارد خواهد شد. همچنین از دیدگاه بازاریابی پست معمولی برای تبلیغات و تیزر بسیار مناسب است. همچنین سایز ویدیو اینستاگرام در پست معمولی افقی است. در پست معمولی می‌توانید کپشن خوبی بنویسید و توضیحاتی بدهید، در صورتی که در دو حالت دیگر این امکان بسیار محدود است.

کدام حالت برای ویدیو من بهتر است؟

تمام قابلیت‌های ویدیویی اینستاگرام را گفتیم اما حالا از کجا بدانم ویدیو مورد نظرم را در چه حالتی پست کنم که بیشترین بازدید را داشته باشد، کافی‌ست موارد زیر را بخوانید تا بتوانید قالب مورد نظر خود را برای پست ویدیو پیدا کنید.

  • پست معمولی: اگر یک ویدیو معمولی افقی یا با سایز 5:4 دارید که تا 1 دقیقه است، می‌توانید رو پست معمولی حساب باز کنید. اگر ویدیو شما تبلیغات است، یک اموزش ساده است، یک خبرمایه و تعریف حالت درونی و بیرونی شماست، پست معمولی را انتخاب کنید. اگر استراتژی خود را بر روی هشتگ گذاری و رسیدن به قسمت TOP گذاشتید و رفتن به اکسپلورر طبق الگوریتم برایتان مهم است، حتما پست ویدیو اینستاگرام معمولی بگذارید. حتی می‌توانید از پست اسلایدی استفاده کنید.
  • REELS: اگر یک ویدیو بامزه کوتاه دارید که دوست دارید در پیجتان برای مدت‌ها بماند و جاودانه شود، از REELS استفاده کنید. اگر در تیک تاک عضو هستید و ویدیو می‌سازید، می‌توانید در اینستاگرام هم آن ا بازنشر کنید. یادتان باشد فضای REELS انچنان جدی نیست و ویدیوهای بامزه و خنده‌دار زودتر به جاهای بالاتر می‌رسند. همچنین تعداد استفاده از هشتگ در ریلز اینستاگرام بسیار محدود است، پس روی هشتگ حساب باز نکنید و بیشتر روی محتوای ویدیو خود وقت بگذارید تا زودتر به نتیجه برسید. کپشن در REELS شاید انقدرها هم مهم نباشد.
  • IGTV: کاملا مشخص است، اگر ویدیوهای بالای 1 دقیقه دارید و دوست ندارید آن را اسلایدی کنید، حتما سراغ IGTV بروید. شانس ورود شما به اکسپلور IGTV بسیار بیشتر از پست معمولی است، چون اینستاگرام دوست دارد ویدیوهای با کیفیت را به کاربرانش پیشنهاد کند، همچنین رقابت در اکسپلور این حالت بسیار ساده‌تر از رقابت در اکسپلور پست‌های معمولی اینستاگرام است. این حالت برای ویدیوهای اموزشی یا توضیح محصول و انباکسینگ بسیار عالیست. یادتان باشد نمایش ویدیو در این حالت عمودی است، پس اگر ویدیو شما افقی است بهتر است آن را اسلایدی معمولی بگذارید.

انواع ویدئو در اینستاگرام

جمع‌بندی

حالت‌های مختلف پست کردن ویدیو در اینستاگرام درست است با هدف رقابت با دیگر شبکه های اجتماعی به وجود آمده است، اما هر کدام شانس شما را برای رفتن به اکسپلور می‌سنجند. چیزی که باید در نظر بگیرید، اینستاگرام محتوا بسیار خوب را دوست دارد، سپس سراغ جزئیات می‎‌رود. حالا می‌دانید هر ویدیو را در چه حالتی پست کنید و خیالتان از درستی همه چیز راحت باشد.

اگر این مطلب را دوست داشتید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب «کامل‌ترین راهنمای سایز پست، استوری، IGTV اینستاگرام» را هم بخوانید. همچنین اگر صاحب کسب‌وکار هستید و مایلید به بخش دیجیتال مارکتینگ شرکت‌تان جانی دوباره ببخشید، به صفحه مشاوره دیجیتال مارکتینگ ما سر بزنید.

امیرحسین سربیشه
امیرحسین سربیشه

امیرحسین یه عشقِ فیلمِ تمام عیاره؛ از اون‌ها که تا صبح بیدار می‌مونه تا سریال‌ها رو به عنوان نفر اول زیرنویس کنه. (این نکته خیلی خوبه چون مرتب می‌تونی ازش برای فیلم و سریال مشورت بگیری.)
یکی دیگه از تخصص‌های امیرحسین نوشتن مقدمه‌ها و متن‌های عجیب و جذابه. یعنی می‌تونه از ترکیب خاویر زانتی، رستوران و طوفان کاترینا یه مقدمه بسازه که همه رو به خودش جذب کنه...

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت منتوریکس مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

ما نظرات و سوالات شما را با دقت می‌خوانیم و پاسخ می‌دهیم
الا حفیظی
1400/06/27 08:18
بسیار عالی و جامع . ممنون
پاسخ...
ناشناس
1400/06/27 14:25
ممنون که نظرتون رو برامون نوشتید.
نظرات تعداد کاراکترهای باقی مانده: 300
انصراف