با این کار جزو نفرات اول دوره GA4 منتوریکس هستید. با شما در ارتباط هستیم :)
  • 1
  • 2
  • 3
کتاب الکترونیکی رایگان

برو مرحله بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
دوست عزیز
برای ارسال کتاب به ایمیل و شماره موبایل شما نیاز داریم.
برو مرحله آخر
  • 1
  • 2
  • 3
کتاب شما آماده است، دکمه دریافت لینک دانلود را بزنید.

لینک دانلود به شما ایمیل و پیامک شد.

اعتبار دامنه را چقدر جدی بگیریم؟ { آموزش ویدیویی}

ساسان سلوتی
ساسان سلوتی
11:19، 1400/04/12
اعتبار دامنه را چقدر جدی بگیریم؟ { آموزش ویدیویی}
1 رای    میانگین 5/5
لطفا شما هم امتیاز بدهید!

اعتبار دامنه را چقدر جدی بگیریم؟ { آموزش ویدیویی}


بسیاری از سئو کارها برای دادن رپورتاژ اگهی با دامین آتوریتی سروکار دارند، حال ساسان سلوتی در این مطلب به شما توضیح می‌دهد که  Domain Authority دقیقا چیست و چقدر باید آن را جدی بگیریم. آیا درست کار می‌کند یا نه؟ آیا دامین آتوریتی مهمل هست یا نیست؟ برای پاسخ به سوالاتتان تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

اعتبار دامنه چیست؟

پیش از این در مطلب «اعتبار دامنه چیست؟» این مفهوم را به صورت کامل توضیح دادیم. بسیاری از سئوکارها وقتی می‌خواهند رپورتاژ منتشر کنند، به Domain Authority سایت توجه می‌کنند. دامین آتوریتی را شرکت MOZ ایجاد کرده است و بسیاری فکر می‌کنند که آن‌ را شرکت Google ارائه می‌دهد اما این طرز فکر اشتباه است. شرکت ماز یک شرکت معتبر در دنیاست و استانداردها و معیارهایی برای خود درست کرده است. شرکت ماز به سایت‌ها و پیج‌ها یک نمره و یک اصالت می‌دهند که اسم آن را Domain Authority‌ و page Authority گذاشته است.

بیشتر بخوانید: سئو چیست؟

حال اگر سئو کار هستید باید اعتبار دامنه را جدی بگیرید یا نه؟

برای پاسخ به این سوال چند مثال را با هم بررسی می‌کنیم. سایت عصر ایران که بسیار معروف و خوب است. دامین آتوریتی آن 53 و پیج آتوریتی 66 دارد که این برای یک سایت عالی به نظر می‌آید. اما همین سایت با معیار دیگر شرکت ماز یعنی Spam score بسنجیم زیر 0.1 است که این خودش یک تناقض به حساب می‌آید. و بدین معنی است که در یه قسمت‌هایی درست کار نمی‌کند.

مثال دیگر بلاگ پیچک که یک بلاگ بسیار قدیمی است و هنوز هم محتوا و قالب هم هنوز به سبک قدیمی اداره می‌شود. دامین آتوریتی بلاگ پیچک، 78 است که این دامین در نوع خود استثنایی است. اما اگر بلاگ را زیر و رو کنید متوجه خواهید شد، بلاگی نیست که بتوان روی آن سرمایه‌گذاری انجام داد.

این نشانگر این است که اگر دامین آتوریتی را دیدید نباید محسور آن شوید، یا این‌که تصور کنید اگر Domain Authority سایت یا بلاگی خوب است، حتما روی آن لینک سازی کنیم نتیجه بهتری در بردارد. پس نباید زیاد اسیر دامین آتوریتی باشید و کار خود را انجام دهید.

لطفا نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

اگر صاحب کسب‌وکار هستید و دوست دارید به بخش دیجیتال مارکتینگ‌تان جانی دوباره ببخشید، می‌توانید روی خدمات سئو سایت و مشاوره دیجیتال مارکتینگ ما منتوریکسی‌ها حساب باز کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

ساسان سلوتی
ساسان سلوتی

ایدئولوژی اصلی ساسان اینه تا اونجایی که می‌تونه به کنجکاوی‌هاش پاسخ مثبت بده. برای همین، کارها و علایق جورواجوری رو دنبال می‌کنه؛ مثلاً: غواصی، دوچرخه‌سواری، یوگا، گیاه‌شناسی، عکاسی ماکرو و... تو کار هم همین طور بوده: از مدیر فروش بازاریابی تا منابع انسانی، دیجیتال مارکتینگ و تدریس...

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت منتوریکس مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

ما نظرات و سوالات شما را با دقت می‌خوانیم و پاسخ می‌دهیم
نظرات تعداد کاراکترهای باقی مانده: 300
انصراف