17 ایده برای نوشتن بیوگرافی اینستاگرام

سینا یوسفی
سینا یوسفی
14:45، 1400/02/01
17 ایده برای نوشتن بیوگرافی اینستاگرام
1 رای    میانگین 5.0/5
لطفا شما هم امتیاز بدهید!

17 ایده برای نوشتن بیوگرافی اینستاگرام


معروف است که "کلمات در دنیای ما بیشتر از گلوله‌ها آدم کشته‌اند". حالا اگر ما نخواهیم آدم بکشیم و تنها بخواهیم آن‌ها را جذب کنیم، چه چیزی و چه راهی داریم؟ باز هم کلمات! کلمات در کنار هم باید احساسات، علایق، هدف‌ها، امتیازات، برتری‌ها و تمامی خصوصیات دیگر شما و برندتان را نشان دهد. تا چه حد در اینستاگرام خود از کلمات استفاده کرده‌اید؟ در این مطلب منتوریکس با 17 ایده برای نوشتن بیوگرافی اینستاگرام آشنا شوید.

بیوگرافی اینستاگرام چیست؟

بیو اینستاگرام یک فضای متنی ۱۵۰ کاراکتری در زیر نام کاربری است. عکس پروفایل به کاربران نشان می‌دهد که شما چه کار می‌کنید، ولی از طریق بیوگرافی می‌توانید خود را به آن‌ها معرفی کنید. بیوگرافی باید هویت برند شما را منتقل کند و به کاربران نشان دهد که به فضای درستی وارد شده‌اند. بعد از خواندن بیو اینستاگرام، افراد می‌فهمند شما چه می‌کنید و چرا باید شما را دنبال کنند.

بهترین بیوگرافی اینستاگرام

چه چیزی از بیو اینستاگرام یک بیوگرافی خوب می‌سازد؟

بهترین بیو اینستاگرام آن است که کاربران جدید را جذب کرده و آن‌ها را به کلیک کردن روی دکمه فالو ترغیب کند. هنگامی که برای نوشتن بیو اینستاگرام فکر می‌کنید این سوالات را از خود بپرسید:

 • وعده برند شما برای کاربران جدید چیست؟
 • شخصیت برندتان چیست؟ خودمانی؟ جدی؟ آموزشی؟ سرگرمی؟
 • مهارت و تمایز شما در چیست؟
 • آیا یک کسب‌وکار محلی هستید؟ کسب‌وکار ملی یا چند ملیتی چطور؟
 • چه چیزی محصولات یا خدمات شما را منحصر به فرد می‌کند؟
 • اولین کاری که از افراد می‌خواهید بعد از دیدن پروفایل شما انجام دهند چیست؟

همه انواع بازاریابی شامل یک CTA واضح و مشخص است. بیو اینستاگرام از این قاعده مستثنا نیست. مسیری را برای کاربران مشخص کنید. شما ممکن است از افراد بخواهید با استفاده از لینک اینستاگرام محصولتان را بخرند یا ممکن است از کاربران بخواهید صفحه فیسبوک یا خبرنامه شما را دنبال کنند.

دوره دیجیتال مارکتینگ منتوریکس، قدم آخر حرفه‌ای شدن است.

ایده‌های بامزه برای بیوگرافی اینستاگرام

 1. بیوگرافی‌های خنده‌دار: اگرچه این راهکار برای تمامی برند‌ها جواب نمی‌دهد اما گاهی شوخی می‌تواند راه مناسبی برای آب کردن یخ مخاطبان باشد. ممکن است بعضی از بیوگرافی‌های بامزه اینستاگرام مستقیماً به فعالیت شرکت اشاره کند. این موضوع تنها زمانی جواب می‌دهد که شما یک برند شناخته شده باشید. اما همیشه می‌توانید از شوخی‌ها و حرف‌های بامزه متناسب با شخصیت برند خود استفاده کنید. می‌توانید با مراجعه به صفحه اینستاگرام Old Spice و Totinos مثال‌های خوبی از شوخی را ببینید.
 2. نقل قول در بیوگرافی: گذاشتن نقل قول در بیوگرافی اینستاگرام می‌تواند یک راه عالی برای مشخص کردن ایده یا ساختن ارتباط احساسی بین شما و مخاطبان باشد. این نقل قول می‌تواند بخشی از یک شعر یا آهنگ، یک عبارت با معنی یا جملات قصار باشد. تنها باید مطمئن شوید که در جای درستی از نقل قول استفاده می‌کنید. با کمی جستجو در فضای اینترنت می‌توانید نقل قول‌های فارسی و نقل قول‌های انگلیسی خوبی را پیدا کنید.
 3. بیوگرافی‌های خلاقانه: اگر می‌خواهید با حساب‌های دیگر متمایز باشید، می‌توانید از نوشته‌ها و اموجی‌های خلاقانه برای نوشتن بیوگرافی اینستاگرام استفاده کنید. MeUndies از ایموجی میوه هلو و بازی با کلمات برای نشان دادن فعالیت خود استفاده کرده است. در حالی که می‌توانید در صفحه Wendy’s ایموجی‌های همبرگر را مشاهده کنید.
 4. بیوگرافی‌های بامزه: بعضی از برند‌های اینستاگرام به دنبال بامزه نشان دادن خودشان هستند و این را در بیوگرافی اینستاگرام‌شان نشان می‌دهند. برند CitizenM خود را یک وصله ناجور و اشتباه معرفی می‌کند. برند Ben & Jerry’s نیز از روی آهنگ ساخته الویس کاستلو 1979 کپی برداری می‌کند.
 5. بیوگرافی‌های کوتاه: در صورتی که می‌توانید تمام آن‌چه در حساب اینستاگرام‌تان وجود دارد را با چند کلمه بیان کنید، انجام دادن آن ضرری نخواهد داشت. بیوگرافی اینستاگرام غیر قابل جستجو است و گذاشتن کلمات کلیدی در آن تاثیری ندارد. آن‌چه شما در بیو اینستاگرام می‌نویسید، تاثیری روی نتایج جستجوی کاربران نخواهد داشت. دو حساب Oatmeal و Globe and Mail نمونه‌های خوبی برای نشان دادن بیوگرافی‌های کوتاه هستند. Oatmeal از لحن و روش رایج استفاده کرده است. صفحه Globe and Mail نیز دستاوردهای خود را در چند کلمه به کاربران نشان می‌دهد. شما همچنین می‌توانید از تگ لاین در بیوگرافی اینستاگرام‌تان استفاده کنید. کمپانی اپل از بیوگرافی کوتاه خود برای تشویق کاربران به انتشار محتوا با هشتگ خاصی استفاده کرده است.
 6. بیوگرافی‌های هوشمندانه: هنگام خلق یک بیوگرافی خلاقانه حواستان باید به ایجاد تعادل باشد. شما باید باهوش باشید اما نه خیلی باهوش. برند John Fluevog Shoes یک بازی با کلمات هوشمندانه در جای درست انجام داده است.
 7. نوشتن بیو با ایموجی: ایموجی‌ها می‌توانند اطلاعات زیادی را در مورد یک کاراکتر منتقل کند. استفاده از آنان راه خوبی برای نشان دادن شخصیت برندتان است و می‌توانید از ایموجی‌ها برای نشان دادن جزئیات کلیدی در بیو اینستاگرام استفاده کنید.ایموجی اینستاگرام
 8. بیوگرافی‌های تجاری: بهترین بیوگرافی‌های تجاری آن‌ها هستند که فعالیت برند عملکرد شرکت و هر آن چیزی که کاربر باید انجام دهد را بیان کنند. هر سه حساب تجاری اینستاگرام معرفی شده Herschel Supply،Article و Plantsome شامل هشتگ اختصاصی هستند. هشتگ اختصاصی راه خوبی برای ساختن ارتباط با مشتریان است.
 9. تغییر فونت بیوگرافی: از لحاظ تکنیکی شما تنها مجاز به استفاده از یک فونت در بیوگرافی اینستاگرام هستید. اما ابزارهایی نیز وجود دارند که به شما در به وجود آوردن ظاهر جدید با استفاده از فونت‌های مختلف کمک می‌کند. این کار ایده خوبی برای تغییر حال و هوای پیج و عوض کردن ظاهر بیوگرافی است. تنها کافی‌ست فونت مورد نظرتان را انتخاب کنید و نوشته نهایی را در بیوگرافی کپی پیست نمایید.فونت اینستاگرام
 10. استفاده از سمبل‌های بیوگرافی: سمبل‌ها و نشانه‌ها، تفاوت زیادی با ایموجی‌ها ندارند و هر دوی این‌ها می‌توانند ظاهر بیوگرافی شما را تغییر دهند. برای مشخص کردن نوشته‌های هر خط، می‌توانید از نشانه‌ها و سمبل‌های مختلفی در کیبورد گوشی خود استفاده کنید.
 11. دسته بندی اضافه کنید: در حساب‌های تجاری اینستاگرام، می‌توانید دسته بندی کسب و کارتان را مشخص کنید. این دسته بندی در زیر نام و بالاتر از بیوگرافی ظاهر می‌شود. با مشخص شدن دسته بندی کاربران متوجه فعالیت شما خواهند شد. می‌توانید از دسته بندی اینستاگرام برای ایجاد فضای اضافه در کاراکترهای بیوگرافی استفاده کنید و لازم نیست فعالیت‌تان را دوباره در بیوگرافی توضیح دهید.
 12. اضافه کردن راه‌های تماس: در حساب‌های تجاری می‌توانید راه‌های تماس با خودتان را (ایمیل، تماس تلفنی، پیام) برای کاربران فعال کنید. این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد تا مستقیماً با شما در ارتباط باشند.
 13. اضافه کردن دکمه CTA: برای تشویق کاربران به انجام یک کار مشخص می‌توانید در بیوگرافی اینستاگرام از دکمه‌های CTA استفاده کنید. این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد تا مستقیماً کارهایی مانند سفارش غذا از رستوران یا خرید بلیط یک رویداد را انجام دهند.
 14. موقعیت مکانی خود را مشخص کنید: هنگامی که در حساب تجاری اینستاگرام آدرس خود را اضافه کنید، در بیوگرافی‌تان ظاهر می‌شود، اما هیچ کاراکتری را از بیو اشغال نخواهد کرد. این گزینه نیز راه خوبی برای ایجاد کاراکترهای اضافی بیوگرافی است.
 15. اضافه کردن لینک در بیوگرافی: شما می‌توانید یک لینک قابل کلیک در بیو اینستاگرام‌تان داشته باشید. شما تا زمانی که از تبلیغات اینستاگرام یا فروشگاه اینستاگرام استفاده نکنید، نمی‌توانید در پست‌ها لینک بگذارید، اما این قابلیت می‌تواند ویژگی باارزشی باشد. شما می‌توانید مهم‌ترین محتوا (مانند آخرین پست بلاگ یا ویدیو، یک کمپین ویژه یا لندینگ پیج) را برای کاربران مشخص کنید.
 16. گذاشتن هشتگ در بیو اینستاگرام: هشتگ‌ها در بیو قابلیت کلیک دارند. در ذهن می‌مانند اما در جستجوی اینستاگرام نقشی نخواهند داشت. شما می‌توانید هشتگ اختصاصی کسب‌وکار خود را برای ایجاد فرصت جذب کاربران بالقوه در بیو قرار دهید. علاوه بر آن هشتگ اختصاصی راه خوبی برای نشان دادن محتوا‌های دسته بندی شده به کاربران است.
 17. متن را به چند خط بشکنید: افراد از خواندن متن‌های پشت سرهم و طولانی خوششان نمی‌آید. به جای آن اطلاعات را در اندازه‌های کوچکتر بشکنید و با استفاده از ایموجی‌ها و سمبل‌ها ظاهر آن‌ها را تغییر دهید. این گونه از اطلاعات سریع‌تر در ذهن مخاطب حک می‌شود.

بیوگرافی اینستاگرام

جمع‌بندی

نوشتن متن بیوگرافی، به شما کمک می‌کند تا توضیحات بیشتر و دقیق‌تری از خودتان برای مخاطبان و بازدید کنندگان بیان کنید. هر کدام از ایده‌های نوشتن بیوگرافی که در این مطلب ذکر کردیم، مناسب برند خاص با لحن و شخصیت منحصر به فرد است. نمی‌توانید انتظار داشته باشید که تمامی این ایده‌ها برای همه‌ی صفحات و برندها کاربرد داشته باشد. اینکه از کدام ایده و نحوه نوشتار بیوگرافی در صفحه خود استفاده می‌کنید، به خود شما بستگی دارد اما یقین داشته باشید که داشتن بیوگرافی خلاقانه و جذاب، مخاطبان اینستاگرامی شما را افزایش خواهد داد و به رشد برند شما کمک زیادی خواهد کرد. 

اگر این مطلب برای‌تان کاربردی بود، پیشنهاد می‌کنیم مطلب 4 ترفند نوشتن بیوگرافی حرفه‌ای و چطور امنیت اکانت اینستاگرام خود را تامین کنیم؟ را هم بخوانید. همچنین می‌توانید برای مشاوره دیجیتال مارکتینگ با منتوریکس در تماس باشید.

سینا یوسفی
سینا یوسفی

سینا یه فیلم‌بین و کتاب‌خون حرفه‌ایه. اون دوست داره خودشو جای شخصیت‌های فیلم و کتاب بذاره و زندگی اون‌ها رو هم تجربه کنه. هدف اصلی سینا کمک به همه‌ست. توی هر کاری که بتونه کمکی کنه، سریعاً حاضر می‌شه. عاشق دسته‌بندی کردنه و می‌تونه یه اتاقی که شتر با بارش توش گم میشه رو، در عرض چند ساعت مرتب کنه. نوشتن رو خیلی دوست داره و از وقتی که یادش میاد دست به قلمه. آشپزیش به گفته خودش خوبه اما هنوز کسی از غذاهاش امتحان نکرده.

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت منتوریکس مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

ما نظرات و سوالات شما را با دقت می‌خوانیم و پاسخ می‌دهیم
نظرات تعداد کاراکترهای باقی مانده: 300
انصراف