با این کار جزو نفرات اول دوره GA4 منتوریکس هستید. با شما در ارتباط هستیم :)
  • 1
  • 2
  • 3
کتاب الکترونیکی رایگان

برو مرحله بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
دوست عزیز
برای ارسال کتاب به ایمیل و شماره موبایل شما نیاز داریم.
برو مرحله آخر
  • 1
  • 2
  • 3
کتاب شما آماده است، دکمه دریافت لینک دانلود را بزنید.

لینک دانلود به شما ایمیل و پیامک شد.

بهترین ابزارهای چک بک لینک

تحریریه منتوریکس
تحریریه منتوریکس
10:04، 1402/11/26
بهترین ابزارهای چک بک لینک
1 رای    میانگین 5/5
لطفا شما هم امتیاز بدهید!

بهترین ابزارهای چک بک لینک


یکی از راه‌های افزایش مخاطبان و کاربران یک سایت به منظور افزایش درآمد کسب و کارهای مختلف، بهبود و ارتقاء رتبه سایت با استفاده از اصول و استانداردهای سئو است. سئو سایت مباحث مختلفی را شامل می‌شود که یکی از این مباحث مهم مربوط به بک لینک‌ها است. در صورتی که یک سایت استراتژی مناسب برای ساخت لینک‌ها اتخاذ کرده باشد، می‌تواند در زمینه سئو عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته باشد. یکی از مواردی که موتورهای جستجو در زمان رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها در نتایج جستجو مورد بررسی قرار می‌دهند، کیفیت و کمیت بک لینک‌های یک سایت است. به همین دلیل و به منظور دستیابی به رتبه بهتر در نتایج جستجو، بررسی بک لینک های سایت یکی از موارد مهمی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

بک لینک چیست و چرا اهمیت دارد؟

به لینک پیوندی که از یک وب‌سایت به وب‌سایت دیگر برقرار می‌شود، بک لینک می‌گویند. در نظر موتورهای جستجو مانند گوگل بک لینک‌ها مانند رأی برای یک سایت هستند که در رتبه‌بندی نتایج جستجو اهمیت دارند. به این ترتیب هر چه تعداد بک لینک در یک سایت بیشتر باشد، شانس کسب رتبه بالاتر در نتایج جستجو برای آن سایت بیشتر می‌شود. البته ذکر این نکته ضرورت دارد که همه بک لینک‌ها برابر نبوده و با یکدیگر تفاوت دارند. بهترین بک لینک‌ها پیوندهایی هستند که در سایت‌های بزرگ و رتبه بالا قرار می‌گیرند.

تعریف بک لینک

تعریف بک لینک

ابزارهای بررسی بک لینک های سایت

در انجام خدمات سئو سایت و کسب رتبه بالا در نتایج جستجو یکی از موارد حائز اهمیت و حیاتی بررسی بک لینک های سایت است. بک لینک‌ها باید به صورت مداوم تحت نظارت قرار بگیرند زیرا یک بک لینک بی‌کیفیت می‌تواند اعتبار یک سایت را به طور کل نابود شده و به عنوان سئو کلاه سیاه شناخته شود.

ابزارهای بررسی بک لینک

ابزارهای بررسی بک لینک

با توجه به اهمیت این موضوع، ابزارهای مختلفی برای بررسی بک لینک های سایت طراحی شده است که به کاربران و مدیران وب‌سایت‌های آژانس دیجیتال مارکتینگ و سایر کسب و کارهای اینترنتی کمک می‌کند که بتوانند بر بک لینک‌ها نظارت کرده و به این اطمینان برسند که همه آن‌ها مطابق با استانداردهای مشخص طراحی و به کار گفته شده‌اند.

ابزار Ahrefs

یکی از مؤثرترین ابزارهای بررسی بک لینک های سایت به حساب می‌آید که می‌تواند ترافیک ارگانیک یک سایت را افزایش دهد. با استفاده از این ابزار می‌توان علاوه بر نظارت بر موقعیت سایت، بررسی بک لینک‌‌های سایت را برای رقبا نیز انجام داد.

این سرویس از ربات‌هایی استفاده می‌کند که می‌توانند در طول 24 ساعت در حدود 4 میلیارد وب‌سایت را مورد بررسی قرار دهند. این ربات‌ها به منظور اینکه چیزی از قلم نیفتد، فهرست بک لینک‌های خود را در بازه زمانی 15 دقیقه به‌روزرسانی می‌کند.

برای بررسی بک لینک های سایت با استفاده از ابزار Ahrefs باد آدرس URL سایت را در قسمت سایت اکسپلورر‌ آن وارد کرد. پس از این کار کلیه بک لینک‌های سایت در کنار سایر معیارهای سئو به کاربر نمایش داده می‌شود تا درک درستی از وضعیت سایت خود داشته باشد. یکی از ویژگی‌های مهم این ابزار قابلیت بررسی بک لینک‌ های یک صفحه خاص در سایت است که با وارد کردن URL آن می‌توان اطلاعات دقیقی در این زمینه بدست آورد.

ابزار Majestic SEO

یکی از ابزارهای معروف بررسی بک لینک های سایت که در ساماندهی، ‌نظارت و بررسی لینک های سایت ابزار کارآموزی محسوب می‌شود، Majestic SEO نام دارد. این ابزار برای بررسی بک لینک های سایت از ربات‌ها استفاده می‌کند که میتوانند علاوه بر نمایش تعداد بک لینک های یک سایت اطلاعات دقیقی از تعداد بک لینک‌های ایجاد شده برای هر دامنه، زیر دامنه یا URL خاص ارائه دهند. همچنین با استفاده از این ابزار می‌توان 5 دامنه را برای مقایسه و آنالیز بک لینک مشاهده کرد. ارائه نمودار زمانی برای لینک‌‌های خارجی و دامنه‌های ارجاعی و تجزیه و تحلیل بک لینک‌های ساخته شده برای یک سایت باعث شده که با یکی از قدرتمندترین ابزارهای بررسی بک لینک های سایت سروکار داشته باشیم.

ابزار بررسی بک لینک‌های سایت SEO Power Suite

یکی دیگر از ابزارهای بررسی بک لینک های سایت است که به کاربران اجازه می‌دهد با دسترسی به اطلاعات مربوط به تمام بک لینک‌های موجود در سایت، بر آن‌ها نظارت داشته باشند. تجزیه و تحلیل بک‌ لینک‌ها و امکان مقایسه بین آن‌ها از مهم‌ترین ویژگی‌های این ابزار به حساب می‌آید. با استفاده از امکانات و ویژگی‌های این سرویس می‌توان به شکل مؤثر ساخت بک لینک برای سایت خود را انجام دهید.

ابزار بررسی

ابزار بررسی

ابزار SEO SpyGlass

یکی از مؤثرترین ابزارهای بررسی بک لینک های سایت است که با بیش از 50 فاکتور عملکرد بک لینک‌ها را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد. این ابزار گزارش‌های مختلفی از بک لینک‌های یک سایت ارائه می‌کند که مدیران سایت‌ها می‌توانند آن‌ها را متناسب با نیاز خود سفارشی‌سازی کرده و به اشتراک بگذارند.

این سایت یکی از بزرگترین فهرست‌های بک لینک موجود بر روی وب را در اختیار دارد و این امکان را فراهم می‌کند که بتوان لینک‌های بی‌کیفیت را پیدا کرده و کمک ویژگی به نام Anti-Penalty Link Audit اثر مخرب آن‌ها بر روی سئو سایت را خنثی کرد. این ابزار همچنین یک تجزیه و تحلیل عمیق از میزان کیفیت بک لینک‌ها ارائه می‌دهد که مدیران سایت به این اطمینان دست پیدا کنند که این لینک‌ها با توجه به تغییرات الگوریتم گوگل همچنان کارایی و اثربخشی خود را دارند.

ابزار تحلیل بک لینک Linkody

مدیران سایت‌ها می‌توانند با استفاده از این ابزار به صورت 24 ساعته و بدون وقفه بررسی بک لینک های سایت را به صورت حرفه‌ای انجام دهند و از کاهش یا افزایش لینک‌های سایت خود مطلع شوند. یکی از ویژگی‌های مهم این ابزار این است که با معیارهای متفاوت می‌تواند گزارش تجزیه و تحلیل از بک لینک‌های یک سایت ارائه کند.

ابزار Likody دارای یک بخش تجزیه و تحلیل بازار است که این امکان را فراهم می‌کند تا مدیران سایت بک لینک‌های سایت را بررسی کرده و لینک‌های مفید را از لینک‌های مضر که می‌توانند برای رتبه کلمات کلیدی و سایت اثر منفی داشته باشند، به راحتی تشخیص دهند. این ابزار همچنین می‌تواند لینک‌های مضر در یک سایت را Disavow کرده و باعث خلاص شدن سایت از شر این لینک‌ها شود.

یکی از موارد مهم و حیاتی در زمینه بررسی بک لینک های سایت، نظارت بر استراتژی بک لینک‌های سایت رقبا است. با استفاده از این ابزار می‌توان نمایی کامل از استراتژی لینک‌سازی رقبا نیز به دست آورده و مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار داد.

پیشنهاد منتوریکس: استفاده از مشاوره بازاریابی دیجیتال می‌تواند به شما کمک کند تا در معرض دید بیشتری قرار بگیرید و بازار هدف خود را گسترش دهید.

ابزار Kerboo

یکی دیگر از ابزارهای کاربردی جهت بررسی بک لینک های سایت است که از منابع دیتای متعددی برای این کار استفاده می‌کند. با استفاده از این ابزار می‌توان گزارش دقیق و جامعی از عملکرد سایت بدست آورد. در صورتی که بک لینک‌های مضر در سایت خود دارید با استفاده از Kerboo می‌تواند یک فایل Disavow ساخته و به گوگل اطلاع دهید که این لینک‌ها برای رتبه‌بندی سایت شما مدنظر و ملاک قرار ندهد.

بررسی بک لینک‌ها

بررسی بک لینک‌ها

ابزار Monitor Backlinks

یکی از ابزارهای بررسی بک لینک های سایت به حساب می‌آید که به مدیران سایت این امکان را می‌دهد که بتوانند بک لینک‌های مفید و مضر سایت خود را تشخیص داده و همچنین استراتژی بک لینک‌های رقبا را نیر مورد بررسی قرار دهند. با استفاده از این سرویس می‌توان سایت‌های معتبر برای ساخت لینک‌های با کیفیت را پیدا کرده و از آن‌ها برای بک لینک‌ سازی استفاده کنید. همچنین با استفاده از این ابراز بررسی بک لینک های سایت می‌توان با Disavow کردن بک لینک‌های مضر، از اثرات منفی و جریمه‌های سئو منفی جلوگیری کرد.

ابزار بررسی بک لینک سایت Semrush

یکی از بهترین ابزارهای بررسی بک لینک های سایت به حساب می‌آید که در کنار این قابلیت، امکان تحقیق در مورد کلمات کلیدی را فراهم می‌کند. از این ابزار می‌توان به منظور بررسی کیفیت بک لینک‌های یک سایت نیز استفاده کرد تا بتوان به کمک آن لینک‌های بی‌کیفیت و مضر برای سئو و رتبه‌بندی سایت را مشخص کرد.

جمع‌بندی

سئو سایت همانند ثبت تبلیغات در گوگل، ابزاری است که استفاده و رعایت اصول آن در طراحی و مدیریت وب‌سایت، می‌توان شرایطی را فراهم کرد که وب‌سایت مربوطه در رتبه‌بندی نتایج سایت در جایگاه بالاتری قرار گرفته و از این طریق ترافیک ارگانیک آن افزایش پیدا کند. مباحث مختلفی در سئو مطرح است که در طراحی و مدیریت سایت باید مدنظر قرار بگیرد؛ لینک سازی یا بک لینک یکی از مهم‌ترین مباحث و مؤثرترین مواردی است که می‌تواند منجر به افزایش اعتبار و امتیاز یک سایت برای موتورهای جستجو شده که نتیجه آن ارتقاء رتبه در صفحه نتایج جستجو است. بک لینک، پیوند دادن به یک سایت از طریق سایت‌های دیگر است که امتیاز زیادی به همراه دارد. به همین دلیل بررسی بک لینک های سایت و نظارت بر آن‌ها از نظر کمیت و کیفیت از مسائل مهمی است که در مدیریت وب‌سایت باید مورد توجه قرار بگیرد.

تحریریه منتوریکس
تحریریه منتوریکس

این مطلب توسط اعضای تیم منتوریکس تهیه و گردآوری شده است.

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت منتوریکس مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

ما نظرات و سوالات شما را با دقت می‌خوانیم و پاسخ می‌دهیم
نظرات تعداد کاراکترهای باقی مانده: 300
انصراف