چطور مدرک گوگل ادز از گوگل بگیریم؟

شیما تیموری
شیما تیموری
18:19، 1400/02/14
چطور مدرک گوگل ادز از گوگل بگیریم؟
1 رای    میانگین 5/5
لطفا شما هم امتیاز بدهید!

چطور مدرک گوگل ادز از گوگل بگیریم؟


چطور باید مدارک رسمی گوگل ادز را از گوگل بگیریم؟ آیا مدارک گوگل ادز پولی هستند؟ آیا برای گرفتن مدارک گوگل ادز باید دوره بگذرانیم؟ برای پیدا کردن جواب این سوال‌ها، حتما این مطلب را بخوانید. 

Skillshop: فروشگاه مهارت گوگل

همه چیز از Skillshop گوگل شروع می‌شود. قبلا به اسم Academy for Ads شناخته می‌شد. اینجا فضایی است برای یاد گرفتن و گذراندن دوره‌های گوگل که از قضا رایگان هم هست.

گوگل در skillshop دوره‌های یادگیری برای تمامی ابزارهایش قرار داده. در حقیقت اینجا مثل دانشگاهی است که شما می‌توانید براساس علاقمندی و نیازتان، دوره‌ای را انتخاب کنید و آن را بگذرانید: دوره گوگل ادز، دوره گوگل آنالیتیکس مقدماتی و پیشرفته، دوره تبلیغات Waze و....

گوگل اسکیل شاپبرای گرفتن مدارک گوگل ادز باید به سایت اسکیل شاپ گوگل بروید.

برای گذراندن دوره‌های اسکیل شاپ گوگل نیاز به ثبت‌نام با جیمیل (Gmail) دارید. بعد از ورود به اسکیل شاپ با جیمیل خودتان، می‌توانید هر دوره‌ای را که بخواهید انتخاب کنید و درس‌ها را به ترتیب بخوانید و در آخر آزمون بدهید.

بعد از پایان دوره و گذراندن درس‌ها، باید آزمونی بدهید که حدود 100 سوال (کمتر یا بیشتر) دارد و در نهایت مدرک را خواهید گرفت.

دوره های اسکیل شاپ گوگلبه جز گوگل ادز از سایر دوره‌های ابزارهای گوگل هم می‌توانید استفاده کنید. 

دوره‌های گوگل ادز در Skillshop گوگل

حالا سراغ معرفی دوره‌های گوگل ادز در اسکیل شاپ گوگل می‌رویم. بعد از رفتن به صفحه اصلی Skillshop و کلیک روی Get Started یا Sign in وارد صفحه دوره‌ها می‌شوید. در معرفی هر دوره، گوگل اسکیل شاپ به شما می‌گوید که گذراندن این دوره، در چه مدت زمانی انجام خواهد شد و برای چه سطحی است. مثلا google ads display certification با علامت Beginner معرفی شده و برای کارآموزهای دیجیتال مارکتینگ (گوگل ادز) است.

مدرک Google Ads Search

برای شروع کار به عنوان کارشناس گوگل ادز از این دوره در گوگل اسکیل شاپ شروع کنید. این مدرک به عنوان پیش‌نیاز و پایه سایر مدارک شناخته می‌شود. در این دوره با ساز و کار گوگل ادز، کمپین‌های گوگل ادز، اجزای تبلیغات گوگل ادز و اصطلاحات گوگل ادز آشنا می‌شوید. همانطور که از اسم این مدرک مشخص است، با گذراندن این دوره با تمامی بخش‌های کمپین‌های متنی گوگل ادز آشنا خواهید شد.

مدرک Google Ads Display

بعد از مدرک گوگل ادز برای کمپین‌های متنی (Google ads search campaign) باید سراغ یادگیری ساز و کار کمپین‌های تصویری گوگل ادز (Google Ads Display Campaign) بروید. در این دوره، یاد می‌گیرید که کمپین‌های تصویری گوگل ادز چه انواعی دارند و در چه مواقعی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. مدرک google ads display هم مثل درس پایه است و باید آن را در کنار مدرک اولی یاد بگیرید.

مدرک Google Ads Measurement

 بعد از گذراندن دو مدرک قبلی، باید به فکر بهینه کردن کمپین‌های گوگل ادز باشید. بنابراین خواندن این دوره به شما کمک می‌کند. در این دوره یاد می‌گیرید که چطور کمپین‌ها را اندازه‌گیری کنید و بهینه سازی را انجام دهید تا نتیجه بهتری بگیرید.

مدرک Google Ads Video

مطمئنا ویدئوهای تبلیغاتی زیادی را در کانال‌های یوتیوب یا داخل اپلیکیشن‌ها دیده‌اید. تمام این‌ها زیر سر تبلیغات ویدئویی گوگل ادز است. بنابراین اگر می‌خواهید ویدئوی تبلیغاتی در یوتیوب بسازید و درباره بهینه‌سازی‌ کمپین‌های ویدئویی اطلاعات بیشتری بگیرید، این مدرک را باید بگیرید.

مدرک Shopping ads

اگر این دوره را بگذرانید و مدرکش را بگیرید، می‌توانید تبلیغات را در بخش Shopping گوگل نشان دهید. از آنجایی که این بخش در ایران فعال نیست، بنابراین گذراندش به درد گرفتن پروژه‌های خارجی گوگل ادز می‌خورد.

مدرک Google Ads Apps

اگر اپلیکیشن دارید و می‌خواهید آن را معرفی کنید تا دیگران دانلودش کنند، نیاز به آشنایی با تبلیغات اپلیکیشن گوگل ادز دارید. این مدرک به شما کمک می‌کند که با ساختار تبلیغات اپلیکیشن آشنا شوید و کمپین اپلیکیشن راه بیندازید.

قوانین گرفتن مدارک گوگل ادز در skillshop چه هستند؟

بعد از اینکه درس‌های هر دوره را گذراندید، در آخر باید یک آزمون تستی بدهید:

  • برای این آزمون نهایتا 75 دقیقه به شما وقت داده می‌شود و کمتر از 100 سوال را باید پاسخ دهید.
  • برای گرفتن مدرک باید 80 درصد سوالات را به درستی جواب دهید.
  • با جواب دادن به هر سوال و انتخاب سوال بعدی، نمی‌توانید برگردید و جواب سوال قبلی را ویرایش کنید.
  • اگر در امتحان رد شدید، باید یک روز صبر کنید و دوباره امتحان بدهید.

آزمون گوگل ادز در اسکیل شاپ گوگلبخش آزمون گوگل ادز در اسکیل شاپ گوگل

بعد از آزمون و گرفتن نتیجه موفق، به شما مدرکی داده خواهد شد که داخل آن تاریخ انقضای مدرک هم نوشته شده. معمولا تاریخ انقضای مدرک 1 ساله است و برای تمدید مجدد آن باید به skillshop برگردید و دوباره آزمون بدهید. مدارک گرفته شده قابلیت به اشتراک گذاری در حساب لینکدین شما را هم دارند. بنابراین اگر می‌خواهید رزومه پر و پیمانی داشته باشید، حتما این مدارک را به پروفایل لینکدین خود اضافه کنید.

مدرک گوگل ادزاگر 80% سوالات را جواب دهید، چنین مدرکی به شما داده می‌شود.

اگر سوالی راجع به دوره‌های گوگل ادز در skillshop گوگل دارید، از ما بپرسید.

شیما تیموری
شیما تیموری

شیما یه عالمه باستانشناسی خونده. منتها بیشترین حفاری که کرده درون خودش بوده. یعنی مرتب تلاش می‌کنه همه زوایای پنهان و جالب وجودش رو کشف و دنبال کنه. به طور کلی اون عشق وافری به دنبال کردن و پیدا کردن داره.
شیما تو ادوردز - به قول گزارشگرهای کشتی- برای خودش صاحب سبکه و ضمناً دست به قلم خوبی هم داره...

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت منتوریکس مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

ما نظرات و سوالات شما را با دقت می‌خوانیم و پاسخ می‌دهیم
نظرات تعداد کاراکترهای باقی مانده: 300
انصراف