با این کار جزو نفرات اول دوره GA4 منتوریکس هستید. با شما در ارتباط هستیم :)
 • 1
 • 2
 • 3
کتاب الکترونیکی رایگان

برو مرحله بعدی
 • 1
 • 2
 • 3
دوست عزیز
برای ارسال کتاب به ایمیل و شماره موبایل شما نیاز داریم.
برو مرحله آخر
 • 1
 • 2
 • 3
کتاب شما آماده است، دکمه دریافت لینک دانلود را بزنید.

لینک دانلود به شما ایمیل و پیامک شد.

آخرین آپدیت‌های سئویی {کتابچه راهنمای سئوکاران گیگ}

سینا مسافر
سینا مسافر
09:49، 1401/10/01
آخرین آپدیت‌های سئویی {کتابچه راهنمای سئوکاران گیگ}
1 رای    میانگین 5/5
لطفا شما هم امتیاز بدهید!

آخرین آپدیت‌های سئویی {کتابچه راهنمای سئوکاران گیگ}


گوگل همواره در حال بهبود و بروزرسانی الگوریتم‌ها و سرویس‌های خود است. در اینجا قرار است تمامی خبرها در این باره و جدیدترین آپدیت‌های سئویی را دنبال کنیم. 

سئو (SEO) یا بهینه سازی موتور جستجو به شما کمک می‌کند تا در جستجوی گوگل (و سایر موتورهای جستجو) بیشتر دیده شوید و محصولات و خدمات خود را به کاربران بیشتری عرضه کنید. به همین دلیل شاید بتوان گفت سئو بیشترین میزان بازگشت سرمایه را برای کسب و کارتان خواهد داشت. شما می‌توانید خودتان با گذراندن دوره سئو، اصول مقدماتی سئو را اجرا کنید، اما بهتر است با مشاوره گرفتن از بهترین آژانس های دیجیتال مارکتینگ و برون سپاری سئو سایت موفقیت و پیشرفت سایت خود را تضمین کنید.

از آپدیت‌های سئویی چه خبر؟!

در ادامه، با آخرین اخبار سئویی همراه شما خواهیم بود:

 • 30 آذر 1401 - 21 دسامبر 2022

این بروزرسانی جهانی لینک‌های اسپم را هدف قرار می‌دهد و برای خنثی کردن هرگونه اعتباری که توسط لینک‌های غیرطبیعی ارسال می‌شود، طراحی شده است. این عرضه با سیستم محتوای مفید به روز شده در 6 دسامبر همپوشانی داشت. گوگل گفت که بروزرسانی لینک‌های اسپم حدود دو هفته طول می‌کشد تا به طور کامل عرضه شود.

 • 15 آذر 1401 - 6 دسامبر 2022

این بروزرسانی سیگنال‌های جدیدی را به طبقه‌بندی‌کننده خود (classifier) اضافه کرد و همچنین به‌روزرسانی محتوای مفید را در سطح جهانی برای همه زبان‌ها اعمال کرد. گوگل اعلام کرد که این عرضه تا دو هفته طول خواهد کشید.

 • 27 مهر 1401 - 19 اکتبر 2022

گوگل آپدیت جدید الگوریتم خود را با نام "Spam Update" منتشر کرد. در این آپدیت گوگل آخرین بهبودها را برای شناسایی اسپم‌های جستجو (Search spam) در سیستم‌های خود، اجرایی کرد. گوگل به طور مشخص نگفته است که این آپدیت بر روی لینک ها، محتوا یا سایر اشکال اسپم متمرکز شده است. این آپدیت به صورت جهانی (Global) عرضه شد و همه زبان‌ها را نیز تحت تأثیر خود قرار داد. این آپدیت تقریباً یک هفته طول می‌کشد تا به صورت کامل اجرایی شود.

 • 29 شهریور 1401 - 20 سپتامبر 2022

گوگل در این تاریخ اقدام به بروزرسانی بررسی‌های محصول (Product Reviews) کرد. این دومین بروزرسانی بررسی محصول در سال و پنجمین بروزرسانی از ابتدا تا به این لحظه بوده است. در حالی که گوگل معمولاً دوست ندارد چندین الگوریتم را به صورت همزمان بروزرسانی کند، اما این بروزرسانی قبل از تکمیل بروزرسانی هسته اصلی گوگل در سپتامبر ۲۰۲۲ شروع شد. گوگل بعد از این آپدیت برای بررسی‌های محصول (فعلاً به زبان انگلیسی) که برای جستجوگران مفید و کارآمد است، ارزش بیشتری قائل می‌شود و به آن‌‌ها امتیاز بیشتری می‌دهد. این بروزرسانی در 26 سپتامبر تکمیل شد.

 • 21 شهریور 1401 - 12 سپتامبر 2022

این دومین به‌روزرسانی هسته اصلی گوگل در امسال بود و سه روز پس از اتمام بروزرسانی محتوای مفید شروع شد. به طور کلی این آپدیت نسبت به بروزرسانی‌های قبلی، از جمله بروزرسانی هسته اصلی گوگل در ماه می امسال، از اهمیت کمتری برخوردار بود. این آپدیت در 26 سپتامبر به صورت کامل اجرایی شد.

 • 3 شهریور 1401 - 25 آگوست 2022

طبق اخبار منتشر شده از گوگل، به روز رسانی محتوای مفید از 25 آگوست آغاز شد و تکمیل آن تا دو هفته طول کشید. گوگل پس از این آپدیت به محتوایی که برای کاربران نوشته شده است امتیاز بیشتری می‌دهد و محتوای نوشته شده برای موتورهای جستجو را بی‌ارزش می‌داند.

برای مطالعه بیشتر درباره این آپدیت می‌توانید به مطلب 7 نکته که باید از آپدیت «محتوای مفید گوگل» بدانید مراجعه نمایید.

 • 5 مرداد 1401 - 27 جولای 2022

چهارمین بروزرسانی بررسی‌های محصول (Product Reviews) از این تاریخ آغاز شد و قرار بود عملیاتی شدن آن 2 تا 3 هفته طول بکشد، اما گوگل اعلام کرد که پس از شش روز این بروزرسانی به طور کامل اجرایی شده است. این آپدیت نیز برای بررسی‌های محصول باکیفیت، امتیاز بیشتری قائل می‌شود. به طور کلی، این بروزرسانی آنقدر گسترده نبود و در مقایسه با بروزرسانی های قبلی بررسی محصول، نوسان رتبه کمتری را شاهد بودیم.

 • 3 مرداد 1401 - 25 جولای 2022

گوگل در این آپدیت نحوه دسته بندی صفحات، آیتم‌ها و مشکلات را در گزارش های سرچ کنسول ساده‌سازی کرده است. آن‌ها امیدوارند این کار به شما کمک کند تا روی مسائل مهمی که بر دیده شدن شما در جستجو تأثیرگذار است تمرکز کرده و همچنین کارهایتان را بهتر اولویت‌بندی کنید. گوگل این تغییر را در چند ماه آینده به تدریج در همه قسمت ها اعمال خواهد کرد، بنابراین ممکن است در حال حاضر هیچ تغییری را مشاهده نکنید.

برای مطالعه بیشتر در این رابطه می‌توانید به مطلب گوگل گزارش‌های سرچ کنسول را ساده کرد مراجعه نمایید.

 • 20 تیر 1401 - 11 جولای 2022

 گوگل برای اینکه به شما کمک کند تا عملکرد ویدیوهای خود را درک و زمینه‌های بهبود احتمالی را شناسایی کنید، در سرچ کنسول یک قسمت گزارش‌دهی جدید به نام گزارش فهرست‌بندی ویدیو (Video Indexing Report) را راه‌اندازی می‌کند. گوگل این تغییر را به تدریج طی چند ماه آینده ارائه خواهد کرد، بنابراین ممکن است در حال حاضر هیچ تغییری را مشاهده نکنید.

گوگل علاوه بر قسمت گزارش‌دهی جدید، قسمت Inspection URL Tool را نیز بهبود بخشیده است تا به شما اجازه بررسی وضعیت ایندکس ویدیوی یک صفحه خاص را نیز بدهد.

برای مطالعه بیشتر در مورد این آپدیت می‌توانید مطلب درخواست ایندکس ویدیو؛ قابلیت جدید سرچ کنسول را بخوانید.

 • 7 تیر 1401 - 28 ژوئن 2022

گوگل در جدیدترین اسناد خود آورده است که ربات گوگل فقط 15 مگابایت اول را هنگام کاوش انواع فایل‌های خاص «می‌بیند». این مورد محدودیت جدیدی نیست و سال هاست که وجود دارد و گوگل فقط آن را به تازگی به اسناد خود اضافه کرده است، زیرا دانستن این موضوع ممکن است برای برخی از افراد هنگام دیباگ کردن مفید باشد و همچنین بعید است که این موضوع به این زودی ها تغییر کند.

برای مطالعه بیشتر در مورد این آپدیت می‌توانید مطلب محدودیت crawl گوگل چقدر شده است؟ را بخوانید.

 • 25 خرداد 1401 - 15 ژوئن 2022

این اولین آپدیت گسترده الگوریتم هسته گوگل در سال 2022 و پس از گذشت بیش از 6 ماه بود. طبق گفته گوگل 2 هفته طول می‌کشد تا این آپدیت به صورت کامل اجرایی شود. مانند سایر آپدیت‌های هسته گوگل در گذشته، این بار هم گوگل تغییرات گسترده ای در نحوه ارزیابی محتوا توسط سیستم‌های رتبه بندی خود ایجاد کرده است.

 

جهت دریافت خدمات سئو، با منتوریکس در تماس باشید.

سینا مسافر
سینا مسافر

سینا، مدیریت IT خوانده و متخصص سئو به ویژه سئوی Off page است. تسلطش بر منابع انگلیسی باعث شده اولین نفری باشد که سراغ آپدیت‌های سئویی را از او می‌گیریم.

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت منتوریکس مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

ما نظرات و سوالات شما را با دقت می‌خوانیم و پاسخ می‌دهیم
نظرات تعداد کاراکترهای باقی مانده: 300
انصراف